YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otogarlarda tatil dönüşü çilesi başladı
İstanbul’da trafik çilesi ile başlayan bayram tatili trafik çilesi ile sona eriyor. 9 günlük bayram tatilini memleketlerinde geçiren vatandaşlar, dönüşe geçince İstanbul otogarı doldu taştı.
Otogarlarda tatil dönüşü çilesi başladı
19 Ekim 2013 / 11:30 Güncelleme: 19 Ekim 2013 / 12:19

Şehirlerarası çalışan otobüsler ek seferlerle talepleri karşılamaya kalkınca otogar önünde uzun kuyruklar oluştu. Beklemekten sıkılan yolcular ise yolda inerek yürümeye başladı. 

İstanbul’da 8 gün önce trafik çilesi ile başlayan 9 günlük kurban bayramı tatili, yine trafik çilesi ile sona eriyor. Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçiren vatandaşlar, dönüşe geçince İstanbul otogarı doldu taştı.

Şehirlerarası çalışan otobüsler, talepler karşısında mevcut seferlerle birlikte aldıkları ek seferlerle de yola çıkınca trafik çilesi de başlamış oldu. İstanbul’a kadar sorunsuz gelen otobüsler, İstanbul otogarına saatlerce giremediler. İstanbul otogarı girişinde uzun kuyruklar oluştu. Otobüsün içinde beklemekten sıkılan yolcular yolda inerek yürümeye başladı.

Her bayram aynı sorunla karşılaştıklarını belirten şoförler, “Daha önceden tedbir alınsaydı bugün böyle olmazdı. Saatlerce yol geldik. Beklenenden daha kısa sürede İstanbul’a giriş yaptık ancak saatlerdir otogara giremiyoruz. Bunda ek seferlerinde payı var. Yolcular sorunun bizden kaynaklandığını düşünüyor ancak sorun bizimle alakalı değil. Biz mümkün olduğunca güvenli şekilde gidiyoruz ancak trafiğe yapabilecek bir şeyimiz yok.

Yolcular sıkıldı, bizde beklemekten sıkılıyoruz ama elimizden gelen bir şey yok” dediler.
Saatlerce otogara girmek için beklemektense yürümeyi inip yürümeyi tercih eden yolcular ise “İstanbul trafiği hep böyle çilelidir. Beklemekten sıkıldık. Hava da güzel olunca beklemek yerine inip yürüyerek gitmeyi tercih ettik. Yoksa arabada sıkıntıdan oturulmaz” şeklinde konuştular.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler