YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSYM'den önemli açıklama
ÖSYM'nin yaptığı sınavlarla ilgili kopya iddilarının araştırılması sürüyor... Bu konuda açıklama yapan ÖSYM sınavlara giren öğrecilerin kendilerinin gönderdiği sınav giriş kağıtlarını saklamalarını istedi...
ÖSYM'den önemli açıklama
16 Eylül 2010 / 11:45 Güncelleme: 16 Eylül 2010 / 11:45

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik yapılacak olan Kamu Personel Sınavı'nın (KPSS) ileri bir tarihe ertelenmesi nedeniyle adayların kendilerine gönderilen sınava giriş ve kimlik belgelerini saklamaları konusunda uyarıda bulundu.

ÖSYM Sakarya Temsilciliği, 11 Temmuz 2010'da lisans mezunlarına yönelik yapılan sınavda soruların çalındığı ve kopya çekildiği" yönündeki iddialar nedeniyle ertelenen KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavına girecek adayları uyardı.

Temsilcilikten yapılan açıklamada, ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik yapılacak KPSS'ye girecek olan adayların kendilerine gönderilen sınava giriş ve kimlik belgelerini saklamaları gerektiği belirtildi.

Daha önce Eylül ayında yapılması planlanan sınavla ilgili sınava giriş ve kimlik belgelerinin adaylara gönderildiği kaydedilen açıklamada; "Ertelenen bu sınavın uygulanacağı yeni tarihler belirlendiğinde adaylara yeniden sınava giriş ve kimlik belgesi gönderilmeyecektir. Bu sınava girecek adaylar sınava eski tarihli sınav giriş ve kimlik belgeleri ile gireceklerdir" denildi. (A.A.)

yeni tercih kabul edilmeyecek mi?
 // uğur kayabaş
yeni tercih yapmak isteyenlere müracaat hakkı tanınacak mı?...
16 Eylül 2010 11:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler