YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSYM'den flaş açıklama
Sınav tekrar edilecek...
ÖSYM'den flaş açıklama
15 Haziran 2011 / 14:52 Güncelleme: 15 Haziran 2011 / 17:08

ÖSYM, 2011-Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS) 2. Aşama Sınavında sorulan soruların geçmiş yıllarda yapılan sınavlardaki bazı soruların tekrarı niteliğinde olduğu anlaşıldığından, sınavın yenilenmesine karar verildiğini bildirdi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği uyarınca, 29 Mayıs 2011 tarihinde yapılan ve 572 adayın katıldığı 2011-STS 2. Aşama Sınavında sorulan soruların geçmiş yıllarda yapılan sınavlardaki bazı soruların tekrarı niteliğinde olduğu anlaşıldığından, ÖSYM Yönetim Kurulunca sınavın yenilenmesine karar verildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, 2011-STS 2. Aşama Sınavı, 3 Temmuz 2011 Pazar günü Ankara'da yapılacak. Adaylardan yeniden başvuru alınmayacak ve sınav ücreti talep edilmeyecek.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi'ni, ''TC Kimlik Numarası/Y.U Numarası'' ve ''şifreleri'' ile 24 Haziran 2011 tarihinden itibaren ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden edinecek.

ÖSYM, konu hakkında gerekli incelemenin başlatıldığını da duyurdu. (AA)

Öğrencilerin cinliği
 // Ali Fuat Atay
Sınavda sınav kağıtlarının sonradan kaybolduğu bence yalan hemde kuyruklu yalan bu öğrenciler bence sınav bitişinde bir şekilde sınav kağıtlarını vermemiş olabilirler niyet belli bunlar belli odaklara hizmet etmektedirler böylece chp- bdp-ve mhp nin değirmenine su taşımak ak partiyi bu olayın müsebbihi göstererek seçimde oyların bu partilere akmasını sağlayarak kesin olarak 1-ci parti olacağı belli olan ak partinin milletvekili sayısını mağduru oynayan öğ...
15 Haziran 2011 16:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler