YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ostim'de 2. patlama: 4 ölü
Ankara Valisi Yüksel: İvedik OSB'de bir iş yerinde meydana gelen patlamada: 4 kişi öldü, 10 veya 12 kişi mahsur.
Ostim'de 2. patlama: 4 ölü
03 Şubat 2011 / 19:58 Güncelleme: 04 Şubat 2011 / 00:28

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, İvedik OSB'de bir iş yerinde meydana gelen patlamada, 4 kişinin öldüğünü bildirdi. Vali Yüksel, içeride 10 veya 12 civarında çalışanın olduğunu da söyledi.

Yüksel, patlamanın meydana geldiği iş yerindeki çalışmaları inceledikten sonra gazetecilere tekrar açıklamalarda bulundu.

OSTİM'in çok sayıda organize sanayi bölgelerinden oluştuğunu ifade eden Yüksel, olayın meydana geldiği yerine İvedik OSB olduğunu kaydetti. Bugün akşam 19.45 sıralarında tiner boya atölyesinde bir patlama olduğu bilgisini aldıklarını anlatan Yüksel, İlin tüm imkanları ile olaya müdahale ettiklerini söyledi.

Patlamadan dolayı içeride hayatını kaybeden 4 kişi olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Yüksel, şöyle konuştu:

''Ayrıca iki çalışan buradaki kimyasal gazdan rahatsız oldu. 8 tane çalışan da yine içeriden yaralı olarak çıkarıldı. Bunlardan birinin durumunun ağır olduğunu öğrendik. İçeride de 10 veya 12 civarında çalışanın olduğu anlaşılmaktadır.

Bütün kurumlarımızla, Büyükşehir, Yenimahalle, Sivil Savunma, İl sağlık müdürlüğü ekipleri de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni gelişmeleri de sizinle paylaşacağız.

Yüksel, ''İçeridekilerle bağlantı kurulabiliyor mu'' sorusuna ise ''bağlantı kuruyoruz, devamlı arkadaşlarımız psikolojik destek veriyor. ne yapmaları gerektiğini söylüyor ancak henüz tam anlamıyla içeriye girdiğimizi söyleyemeyiz, çünkü içerde kimyasal maddeler içerde son derece kuvvetli aşağıda yanmaya devam ediyor. Şu anda da bütün itfaiyeler bunu, köpüklü malzemeler söndürmeye çalışıyor'' dedi.

Yüksel, patlamanın nedenine ilişkin bir soru üzerine ''tiner tanklarında meydana gelen bir patlama'' ifadelerini kullandı.

Yüksel, atölyenin kaçak olduğu yönünde bir bilgiler olduğunun hatırlatılması üzerine ise, şunları söyledi:

''Şu anda içerde bize elini uzatıp, 'beni kurtarın diyen' insanlar var iken, bana göre atölyenin hukuki durumunu tartışmanın bana göre bir anlamı bulunmamaktadır. Ancak bilmenizi isterim ki bütün çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bu ve yanında, çevresinde olan bir kaç isim tespit ettiğimiz işyeri üzerinde çok ciddi bir çalışma yapacağız ve ne yapılması gerekiyorsa, yapanın yanında bırakmayız, bunu bilmenizi isteriz.''

Kimlik tespitinin yapılıp yapılmadığı yönündeki bir soru üzerine ise Yüksel, henüz kimlik tespitinin yapılmadığını söyledi. AA


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler