YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O"soruya ne cevap verdi?
''Her parti için kapatma davası açılıp açılmayacağı kendi fiilleriyle ölçülür"
"O"soruya ne cevap verdi?
29 Ocak 2010 / 14:35 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 14:47

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''Her parti için kapatma davası açılıp açılmayacağı kendi fiilleriyle ölçülür. Bunu partiler zaten hisseder'' dedi.
Yalçınkaya, Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Orhan Uzgören için Yargıtay'da düzenlenen cenaze töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, AK Parti hakkında yeni bir kapatma davası açılacağı yönünde iddialar bulunduğunu hatırlatması üzerine Yalçınkaya, her parti hakkında soruşturmanın mümkün olduğunu, soruşturmaların gizli yürütüldüğünü söyledi. Yalçınkaya, ''Her parti için kapatma davası açılıp açılmayacağı kendi fiilleriyle ölçülür. Bunu partiler zaten hisseder'' dedi.
 Telefon dinlemelerine yönelik incelemenin hangi aşamada olduğunun sorulması üzerine Başsavcı Yalçınkaya, incelemenin devam ettiğini, henüz herhangi bir sonuç alınamadığını belirtti.

Yalçınkaya, bugün bir gazetede, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin ile görüşme yaptığına ilişkin haber yer aldığının hatırlatılması üzerine, haberin ''yanılgı bir haber'' olduğunu, gerçekleri yansıtmadığını söyledi. Bumin ile görüşmekten onur duyacağını ifade eden Yalçınkaya, söz konusu görüşmenin gerçekleşmediğini kaydetti.

AA

!!!
 // Mehmet DURUKAN
Başsavcının ifadesi sosyopsikolojik olarak partileri baskı altına almayı hedefliyor. Demek istiyor ki bir gölge gibi ensenizdeyim....
29 Ocak 2010 19:27
KENDİNİ YARGININ ÜSTÜNDE GÖRENLER VAR !
 // VATANDAŞ
Millet olarak şöyle geriye doğru gittiğimizde; yandaş gazete kupürlerini ihbar değilde delil olarak alan, giydiği kutsal kıyafete yakışmayan,ideolojik hırsından dolayı Milletimizin pisikolojisini,Devletimizin itibarını ve canlı ekonomiyi mahvettiklerini,nice vatandaşlarımız meydana çıkan panikten kepenk kapatıp,bir çok işçimizin işinden olduğunu biliyor ve yargıyı kendine benzetmek isteyenleri tanıyoruz, adalet sizi temizleyecek...
29 Ocak 2010 16:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler