YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osmangazi Köprüsü'nden geçerken aracı Erdoğan kullandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü'nden birlikte geçti.
Osmangazi Köprüsü'nden geçerken aracı Erdoğan kullandı
01 Temmuz 2016 / 04:10 Güncelleme: 01 Temmuz 2016 / 04:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün Dilovası kesiminde düzenlenen açılış törenine katıldı.

ARACI ERDOĞAN KULLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından makam aracının direksiyonuna geçerek Başbakan Yıldırım ile birlikte köprüden geçiş yaptı.

Sırada bekleyen projeler;

3. KÖPRÜ 26 AĞUSTOS'TA

Bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ise 26 Ağustos'ta hizmete açılacak.

AVRASYA TÜNELİ VE BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİ

Asya ve Avrupa yakalarını deniz tabanının altından geçen karayolu tüneliyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta, "Demir İpek Yolu" olarak adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi yıl sonunda hizmete girecek.

"GÜNDEMİMİZDE ÇANAKKALE 1915 KÖPRÜSÜ VAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun, Ege ve Marmara bölgelerinde yapılması planlanan otoyol ağının, Osmangazi Köprüsü'nün de Marmara Otoyolu ringinin de önemli bir parçasını oluşturduğuna işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi gündemimizde ne var biliyor musunuz? Ne olabilir? Evet, Çanakkale 1915 Köprüsü var. Fakat bir şey daha var. Onun sözünü Sayın Başbakan ta bakanken birlikte kararını vermiştik.

11-098.jpg

O da inşallah Kanal İstanbul Projesi. Bunu da hayata geçireceğiz. Bize ulusal değil, uluslararası camiada, evet, devrim niteliğinde yatırımlar yakışır. Bu millete bu yakışır.

Biz bir çağı kapatan bir çağı açan ecdadın torunlarıyız, bize bunlar yakışır. İşte bu köprüyü de süratle inşa ettiğimizde Tekirdağ'dan Balıkesir istikametine kesintisiz otoyol hizmeti verilebilecek ve böylece Marmara Otoyolu ringi tamamlanmış olacaktır.

Her zaman ifade ettiğim gibi yol medeniyettir, gelişmedir, büyümedir. Türkiye'nin son 13 yılda gerçekleştirdiği büyük kalkınma hamlesinin temel altyapısı ulaşımdır. Bu imkan varsa her şey var. O zaman yarışırsınız.

Bugün artık hamd olsun ülkemizde 'uzak' diye bir kavram kaldı mı? Şu anda 55 tane havalimanı var. Nereye gitmek istiyorsan git, hemen yarım saatte havalimanındasın ve oradan da İstanbul, Kars, Iğdır, nereye gideceksen git. Şu anda dünyada en çok destinasyona ulaşabilen havayolu THY'dir.

12-028.jpg

Bir numarayız. Ya buralara durup dururken gelmedik. Bu bir azmin, bir kararlılığın, bir yüreğin işidir. İşte bunu böyle başardık. Buradaki otoyollarla başardık.

79 senede bu ülkede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı. Yahu geldik, bakın 13 senede biz bunun üzerine 18 bin 300 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Halep oradaysa arşın Kocaeli'nde. Bunu böyle göreceğiz. Yapılan bütün bu yollarla inşallah daha ileri gideceğiz."

Basit Matematik Hesabı
 // Adem AKKAYA
79 senede 6100 km bölünmüş yol yapılmış. AK Parti dönemlerinde yani 13 senede 18300 km bölünmüş yol yapılmış.
Hesap: 79x18300=1.445.700/6100= 237 Sene. Bu ne anlama geliyor. Yorumu vicdan sahibi milletimize bırakıyorum....
01 Temmuz 2016 Cuma 09:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler