YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osmangazi Köprüsü'nde araç geçişi başladı
Osmangazi Köprüsü'nde araç geçişi başladı
01 Temmuz 2016 03:43
Erdoğan ve Yıldırım'ın birlikte açılışını gerçekleştirdiği Osmangazi Köprüsü'nden araç geçişleri başladı.

Türkiye'nin, 2023 hedefleri kapsamında hayata geçirdiği "dev projelerden" biri olan Osmangazi Köprüsü'nden ilk araçlar geçti.

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşen törende yapılan köprü, bayram sonuna kadar ücretsiz olarak hizmet verecek.

KLAKSON ÇALARAK GEÇİŞ YAPTILAR

Köprünün ışıklandırılmış hali ise araç sahiplerinin beğenisini topladı.

Köprüyü kullanan araç sürücüleri, klakson çalarak geçiş yaptı. Bazı sürücüler, köprü girişinde durup, "özçekim" yaptı. Sürücüler, köprüden "ilk geçenler" olmanın heyecanını yaşadı.

"KÖPRÜDEN İLK GEÇENLERDEN OLMAK İÇİN GİŞELERDE BEKLEDİK"

Köprüden ilk geçenlerden Yavuz Urgun, yaptığı açıklamada, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini belirterek bunun için mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Erdoğan, Yıldırım ve emeği geçenlere teşekkür eden Urgun, "Allah, böyle büyük açılışları devletimize, milletimize nasip etsin. Köprüden ilk geçenlerden olmak için gişelerde bekledik. Orucumuzu da zaten açılış töreninin yapıldığı alanda açtık. Gebze'den Altınova'ya 6 dakikada geldik." diye konuştu.

Urgun, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini vurgulayarak "Gebze'den Yalova'ya çay içmek için geçtik. Çayımızı içip sonra geri döneceğiz. 3 saatte gidip döneceğimiz yolu 12 dakikada katedeceğiz." ifadesini kullandı.

"HARİKA, SÜPER"

Köprüden otomobiliyle geçen Birol Kaptan da aracının deposunu Bilecik'te doldurduğunu belirterek "Daha önce de sürekli aynı yolu kullanıyordum. Şimdi bu yola girdim. Hiç yakıt bile harcamadım. Harika, süper." diye konuştu.

00-004.jpg01-002.jpg02-002.jpg

İBB turistik kamera ile canlı yayın yapsın.
 // hursit dilaver
bu köpruyu ışıklandırın ve kamera ile canlı yayın yapın. İBBnin turistik kameraları gibi. biz görup sevinelinm, duşman ve hasetçiler de çatlasın. tvde köpruyu seyredelim bari. (sevgili IBB.. şu taksim ve ıstıklal kameralarını açın da hasretimiz bitsin.olay olduğunda geçici kapatın tabi. ama bunu bahane ederek devamlı kapalı tutmayın..) başkası beceremez . bari osman gazi kamerasını da İBB yapsın..MEDYALARINDA TEK SATIR BAHSETMEYENLER İÇİN REHABİLİTASYON SAYILIR.YA DA PSİKOLOGLAR DEVREYE GİRER....
01 Temmuz 2016 Cuma 10:49
we love RTE
 // Mehmet
Seninleyiz Reis Kemal gecmesin Ve vatanhainleri...
01 Temmuz 2016 04:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler