YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osman Paksüt'ün cevabı eşini şok edecek
Osman Paksüt, eşi ve kendisi hakkındaki iddialara cevap verdi
Osman Paksüt'ün cevabı eşini şok edecek
02 Mayıs 2009 / 15:20 Güncelleme: 02 Mayıs 2009 / 00:00

OSMAN PAKSÜT EŞİNİ YALNIZ BIRAKTI


İddia edilen ETÖ davası tutuksuz sanıklarından Ferda Paksüt'e eşinden soğuk duş.


Türkiye gündemini son dönemde en fazla meşgul eden isimlerin başında gelen Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkan Vekli Osman Paksüt, eşi ve kendisi hakkındaki iddialara katıldığı programda cevap verdi. İlk olarak, Türk siyaset tarihine "367 krizi" olarak geçen ve Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olmasını engellemek amacıyla icad edilen hukuk oyununda ismini duyuran Osman Paksüt bugünlerde oldukça sıkıntılı.


Paksüt'ün sıkıntısının sebebi ise eşi Ferda Paksüt. İddia edilen ETÖ davasının tutuksuz sanığı olan bayan Paksüt, devletin gizli bilgi ve belgelerini örgüt yöneticilerine sızdırmakla suçlanıyor.


Osman Paksüt'ün böyle haberlerle sürekli gündeme gelmesinin AYM'de büyük bir rahatsızlığa sebep olduğu gelen bilgiler arasında. İddiaya göre, AYM'nin asil ve yedek üyeleri, Paksüt üzerinden Yüksek Mahkeme'nin itibar kaybettiğini ve bu gidişe bir dur denmesi gerektiği konusunda hem fikirler.


Oldukça sıkıntılı günler geçirdiği anlaşılan ve kamuoyunun istifa beklentileriyle bunalan vekil Paksüt, bugün sürpriz bir şekilde Cnntürk'e konuk oldu. Hem kendisi hem de eşi ile ilgili iddialara cevap verdi. Fakat iddia edilen ETÖ sanığı eşi hakkında söylediği sözler Ferda Paksüt'te soğuk duş etkisi yapacak cinsten.


Osman Paksüt, program sunucusunun " Ferda Hanım AKP hakkında açılan kapatma davası ile çok mu ilgiliydi?" sorusuna bakın nasıl cevap verdi;


"Ferda Paksüt'ün ben burda ne savunucusuyum ne avukatıyım, ne de iddia edilen örgütün lehindeyim veya aleyhindeyim.Yargıya müdahale etmek gibi bir niyetim yok. Ferda hanım mahkemeye çıktığında gerekeni anlatır ve bağımsız mahkeme kararını verir"
Samanyoluhaber

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler