YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Oslo mutabakatı diye bir şey yok'
'Oslo mutabakatı diye bir şey yok'
20 Haziran 2012 22:38
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''Oslo mutabakatı diye bir şey yoktur, öyle bir belge de konu da yoktur'' dedi.

Atalay, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen İnsan Hakları Kurumu Kanunu Tasarısı'nın birinci bölümü üzerinde soruları yanıtladı.

Atalay, bir milletvekilinin, ''bir gazetecinin gündeme getirdiği Oslo mutabakatıyla'' ilgili sorusu üzerine, ''Yanlış, aslı astarı olmayan iddialardır. Esasen mutabakat diye de bir şey yoktur, öyle bir belge de konu da yoktur. Sözü edilen manada bir mutabakat belgesi, şuna karar verilmiş buna karar verilmiş, öyle bir şey söz konusu değil'' diye konuştu.

MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın, ''Başbakan 'ben gönderdim' diyor sen 'yok' diyorsun'' demesi üzerine, Atalay ile Uzunırmak arasında bir süre tartışma yaşandı. Atalay, şunları söyledi:

''Biz hep dürüstüz. İnanın inanmayın, biz açık ve dürüstüz. Ne yaparsak söyleriz. Biz hep doğruyu söyleriz. Hiç yalan söylemeyiz. Allah, yalan söyleyenin iflahını söksün, Allah kahretsin. Biz ne siyaset için ne şahsi meseleler için yalan söyleriz. Yaptığımızı açıkça yaparız. Başbakan'ın açıklamalarını siz istediğiniz gibi anlamaya devam edin. Ülkemiz için neyi yaparsak açık yaparız, sorumluluğunu yükleniriz. Hiç kimseden çekinmeyiz, korkmayız. Yaptığımız neyse ülkemiz içindir, bugün olsa yine yaparız, hepsini yine yaparız.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler