YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oruç tutanlara hakarete suç duyurusu
Oruç tutanlara hakarete suç duyurusu
26 Temmuz 2013 14:30
Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'in eşi Meltem Ünal Erzen hakkında, attığı twetlerle "orucunu tutan ve iftarını yapan vatandaşlara hakaret ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Emrullah Aydın, sendika üyeleri ve avukat Kelami Özdemir, suç duyurusu dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Dilekçede, "Meltem Ünal Erzen'in, 16 Temmuz'da Twitter hesabından, orucunu tutan, iftarını yapan vatandaşları küçük düşüren, onur kırıcı ithamlarda bulunduğu ve halkın benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı için cezalandırılması" istendi.

Erzen'in kamu barışını bozmaya yönelik provokatif eylemde bulunduğu savunulan dilekçede, söz konusu ifadelerin kelime anlamları ve kullanılma biçimleri dikkate alındığında, ifade özgürlüğü kapsamında hoş görülemeyecek, eleştiri sınırlarının ötesinde kışkırtıcı ve aşağılayıcı olduğu kaydedildi.

Dilekçede, Erzen hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "ayrımcılık" ve "hakaret" suçlarından dava açılması talep edildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler