YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortaya çıkan şok gerçek
İrtica İle Mücadele Eylem Planı' davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Susurluk davasının hükümlüsü İbrahim Şahin'le Genelkurmay Karargahı'nda sıkça görüştüğü ortya çıktı.
Ortaya çıkan şok gerçek
01 Nisan 2012 / 11:10 Güncelleme: 01 Nisan 2012 / 11:16
İrtica İle Mücadele Eylem Planı' davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde, "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından, Susurluk davasının hükümlüsü Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'le Genelkurmay Karargahı'nda sıkça görüştüğü ortaya çıktı.

Başbuğ, Şahin'e Genelkurmay Başkanlığı'nın özel hattını tahsis etmiş ve kendisiyle görüşmüş.

Yeni Akit'in haberine göre; "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde, Susurluk davasından mahkum olan "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'le Genelkurmay Karargahı'nda sıkça görüştüğü ortaya çıktı.

Başbuğ, Şahin'e Genelkurmay Başkanlığı'nın özel hattını tahsis etmiş ve defalarca kendisiyle görüşmüş. Başbuğ, ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Fatma Cengiz'le de Genelkurmay'da görüşmüş.

"GEN.KUR. ÖZEL HATTA İSTİYOR"

İkinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından Fatma Cengiz, 11 Kasım 2008 tarihinde İbrahim Şahin'e; "Ağabeylerin gültanesi. Saat tam 21.30'da gnl.kur. Özel hatta istiyor" şeklinde mesaj göndermiş. İbrahim Şahin, 30 Kasım 2008 tarihinde Enver Topuz'u aramış ve "Tamam komutanım. Ben şimdi Genelkurmay Hattı'ndan görüşüyorum. Ben birazdan sizi arıyım" demiş.

ŞAHİN: BAŞBUĞ DEDİ Kİ, 'METİN PAŞA SENİ GÖRECEK, SANA HER ŞEYİ VERECEKLER'

Fatma Cengiz, aynı gün İbrahim Şahin'i aramış. Şahin, Cengiz'e, "Metin Gürak Paşa (Tümgeneral, dönemin Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı) 'hafta sonu bütün şeyi getiririz' dedi. (...) Başbuğ Paşa dedi ki, 'Metin Paşa. Tokat'tan gelecek. Seni görecek hafta sonu... Sana her şeyi verecekler. Tebliği edecekler' dedi" şeklinde konuşmuş.

"ÇARŞAMBA VEYA PERŞEMBE GÜNÜ BAŞBUĞ'LA GÖRÜŞECEĞİM"

Şahin, 24 Kasım 2008 tarihinde Fatma Cengiz'i aramış ve "Çarşamba veya Perşembe günü Başbuğ'la görüşeceğim. Şu tebligatlar yapılacak" demiş.

BAŞBUĞ, DURUŞMADAN KAÇMIŞ, SAVCI PEKGÜZEL'İ SUÇLAMIŞTI

İlker Başbuğ, ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından İbrahim Şahin ve Fatma Cengiz arasındaki telefon kayıtlarının dinletilmesine tepki göstererek, duruşma salonunu terk etmiş, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'e yaklaşarak, "İbrahim Şahin ile Fatma Cengiz'i tanımıyor musunuz? Bunları en iyi siz bilirsiniz" demişti. Pekgüzel de bunun üzerine, "Savunma hakkınız kapsamında dinletildi" şeklinde cevap vermişti.

İlker Başbuğ'un, İbrahim Şahin'in evinde çıkan krokinin ardından yapılan aramada 2 lav silahı, 1 kilo ABD yapımı plastik patlayıcı, 30 m/sn fitil, çoğu Uzi marka silaha ait 8 bin mermi, 1 adet el bombası ve 22 sis bombası çıkan kişiyle sıkça görüşmesi, kendisine özel hat tahsis etmesi hakkında kamuoyuna nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

Tarih 30 Ekim 2008- Saat 14:24- İbrahim Şahin, Ergenekon davasının tutuklu sanığı Fatma Cengiz'i arıyor:

Fatma Cengiz: Başbuğ sizi bekliyor.

İbrahim Şahin: Hayır konuştum ben, yarın dedi

Fatma Cengiz: He he yarın alacaklar zaten herhalde seni de alıp geri dönecekler. Yani öyle ziyaret falan yaptırmayacaklar, direkt alıp Başbuğ'un karşısına çıkaracaklar.

Tarih 2 Kasım 2008- Saat 11:30- İbrahim Şahin, Fatma Cengiz'i arıyor:

İbrahim Şahin: Bugün seni ararsa şeyi de söyle Başbuğ'la görüştüğümü de

Tarih 4 Kasım 2008 � Saat 12:30: İbrahim Şahin, Fatma Cengiz'i arıyor:

İbrahim Şahin: Kız gülüp durma, Perşemde günü de Başbuğ Paşa'nın yanındayım

Tarih 11 Kasım 2008 - Saat: 19:12- Fatma Cengiz, İbrahim Şahin'e mesaj atıyor: "Ağabeylerin gültanesi. Saat tam 21.30'da gnl.kur. Özel hatta istiyor"

Tarih 14 Kasım 2008 � Saat: 12:59- Fatma Cengiz, İbrahim Şahin'i arıyor:

İbrahim Şahin: Metin Gürak (Tümgeneral, dönemin Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı) paşa hafta sonu bütün şeyi getiririz dedi. (...)

Başbuğ Paşa dedi ki, paşa dedi. Metin Paşa Tokat'tan gelecek. Seni görecek hafta sonu dedi de. (...) Şimdi Genelkurmay bir haber çıkmadığı için ben öyle bekliyorum. Ben şeydeyim. Reşadiye'deyim ilçedeyim yani

Fatma Cengiz: Eşek gibi gelecekler. Her neydeysen oraya canları isteyince elleriyle koymuş gibi buluyorlar yılan kaçınca Leylek aramaya çıkarlar di mi? Eşek gibi gelip bulacaklar seni.

İbrahim Şahin: Bir dakka Talat Paşa'ya bir söyle de o Gürak'la bir irtibata geçiyorsa

Fatma Cengiz: Ben şey yaparım söylerim. Talat abiye kaburgaları kırdırmış ya.

İbrahim Şahin: Şimdi Başbuğ'u dedi ki, Ben Tokat'tayım dedim. Reşadiye'deyim dedim de Başbuğ Paşa dedi ki, hafta sonu gelecekler. Sana her şeyi verecekler. Tebliği edecekler dedi de

Fatma Cengiz: (...) Talat abiyi ordan. Gürak'la bir bağlantı kursun.

İbrahim Şahin: Gürak Paşa'yla bağlantı kursun da beni bir haberdar edin. İşte ona göre geçeyim diyorum.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler