YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortada bir yangın var
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'daki sel afetiyle ilgili açıklama yaptı.
Ortada bir yangın var
04 Temmuz 2012 / 18:26 Güncelleme: 04 Temmuz 2012 / 18:51

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'daki sel afetiyle ilgili olarak, ''9 vatandaşımızın kaybedildiği yerde yangın var demektir, matem var demektir. Yangının olduğu yerde teselli aramanın gereği yoktur. Bütün ihtimaller, bütün kaygılar, aklınıza takılan bütün sorular enine boyuna devletimizin bütün kurumları tarafından değerlendirilecektir. Yapılması gereken ne varsa harfiyen yerine getirilecektir'' dedi.

Kılıç, şiddetli yağmur nedeniyle Samsun'un Canik ilçesinde meydana gelen sel ve su baskınlarının yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklamada yapan Kılıç, üzücü bir hadise yaşandığını, 9 can kaybının olduğunu, 1 kayıp vatandaşın bulunduğunu söyledi.

Kayıp vatandaşla ilgili arama çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Kılıç, ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı ve sabır temenni etti.

Hadisenin yaşandığı ilk dakikalardan itibaren Samsun Valiliği ve yerel yönetimlerin alınabilecek bütün tedbirler noktasında seferber olduğunu, ancak üç ayrı dere bölgesinde taşkınla birlikte 9 can kaybı yaşandığını aktaran Kılıç, ''Bir yandan tedbirler alınıyor, diğer yandan afetin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bir diğer yandan da elbette ki yaşanan hadisenin ilgili bütün kurumlar tarafından tüm boyutuyla değerlendirmeleri yapılıyor'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler