YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Örnek ve Fırtına serbest
Örnek ve Fırtına serbest
26 Şubat 2010 00:46
''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski komutanlar bir bir serbest bırakılıyor

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, ''Gerek şahsıma, gerek Hava Kuvvetlerine, gerekse kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik doğruymuş gibi gösterilen hususlardaki eksiklikleri, yanlışlıkları açıklamak için, yapılmakta olan hukuki bir sürecin aydınlatılması için buradaydım. Bunu yeteri kadar yaptığıma inanıyorum ve şu an aranızdayım'' dedi.

Gözaltına alınan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ergin Saygun da, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 7 muvazzaf subay ile emekli Kurmay Albay Bülent Tunçay, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye gönderildi.

Savcılıkça sorgulanan Tümamiral Semih Çetin ve bir başka muvazzaf subay ile eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırmalar ve Etüt Merkezi Başkanı emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. AA
 

Biz komutanların kandırıldığına inanıyoruz...
 // ibrahim çelikoğlu
Sayın komutanların birşeyler karıştırdığı kesin.Yanlız,bu yaptıklarını görev çerçevesinde gördüklerinden ötürü yaptıklarıda kesin.İnşallah yanlışlıklarını anlamışlardır.Bundan sonra milletin iradesine sahip çıkmalarını bekleriz.Tarihe adını yazdıran komutan bugün aciz komutan olmamalıdır.Bundan sonrada Türk Komutan olarak ömürlerini sürdürmeli,demekrasi çerçevesinde Cumhuriyetin elinden sıkıca tutmalarını bir daha bırakmamalarını istiyoruz...
25 Şubat 2010 20:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler