YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum
Yazar Orhan Pamuk, canlı yayında Türkiye gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Pamuk, HDP'ye oy verdiği için kendisini kandırılmış hisssetmediğini söyledi.
Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum
03 Şubat 2016 / 07:25 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 07:35

CNN Türk ekranlarında Mirgün Cabas'ın sunduğu Her Şey programında, yeni çıkan kitabı Kırmızı Saçlı Kadın romanı ve Türkiye gündemi hakkında konuşan Orhan Pamuk önemli açıklamalar yaptı. 

Mirgün Cabas'ın "Şimdi Türkiye'de çok ilginç bir durum var. Türkiye'nin nüfusunun neredeyse yarısı belki daha fazlası kendini kandırıldığını düşünüyor. Kimi diyor ki: hükümet beni kandırdı, cemaat beni kandırdı, HDP'ye oy verdim beni kandırdı.. Siz kandırılmışlık hissi yaşıyor musunuz?" sorusu üzerine Pamuk, şunları söyledi:

"KANDIRILMIŞ HİSSETMEDİM"

"Kendimi kandırılmış hissetmedim. Kandırılmış gibi düşünenler siyasi partileri futbol takımı gibi düşünüyor. Bazısı Fenerbahçelidir hayatı boyunca asla değiştirmez onu anlıyorum ben de Fenerbahçeliyim, Fenerbahçe en kötü şeyi yapsa yine Fenerbahçeli olurum ama ben futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmuyorum.

"ALDATILDIM LAFINDA HUSUMET VAR"

Hiç bir siyasi partiye inanmıyorum, zaten demokrasinin temeli bu değil midir? Seçmen hiçbir zaman bir siyasi partiye sonuna kadar bağlı değildir, beğenmiyorsa öbürüne gider. Bence aldatıldım lafında aydınlara, düşünenlere karşı bir husumet var"

 // Ömer
"Hainler aldatılmaz kullanılırlar” gerisi malum,. Kullan -at . Örnek: bal, iblis hain, gibi paralel haşhaşiler......
03 Şubat 2016 18:32
tırt
 // umut Türk
Biz zaten sen de Türk kanı olduğuna inanmıyoruz, dolayısıyla senin görüşlerin bizi enterese etmez. Yazdıkların da zaten senin gibi tırt....
03 Şubat 2016 09:57
sen zaten o taraflısın
 // alperen
sayın orhan bey bu güne kadar senin tarafını bilmeyen yok. nezaman türkiye cumhuriyetine kötülük yapılacak olsa yeriniz orada ne hikmetse her zaman hazır tutuluyor....
03 Şubat 2016 Çarşamba 09:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler