YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Örgütün ikinci adamından akıllara durgunluk veren
Örgütün ikinci adamından akıllara durgunluk veren
Örgütün ikinci adamından akıllara durgunluk veren
12 Kasım 2008 / 11:49 Güncelleme: 12 Kasım 2008 / 00:00

Cüneyt Polat’ın özel haberi


Diyarbakır e tipi cezaevinde yatan, örgütün 2 numaralı elebaşı ‘parmaksız zeki’ kod adlı Şemdin Sakık’tan, İmralı’da bulunan Abdullah Öcalan’la ilgili akıllara durgunluk verecek bir iddia geldi. Sakık’ın iddiasına göre yerel seçimlere kısa bir zaman kala Öcalan’ın talimatıyla avukatları öyle bir iddiada bulunacaklar ki, yaşanacak terör olaylarıyla ülke büyük bir kaosa sürüklenecek...
 
Terör örgütünün 2 numaralı elebaşı parmaksız zeki kod adlı Şemdin Sakık hükümlü bulunduğu Diyarbakır E tipi ceza evinden İmralı’da yatmakta olan örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’a zehir zemberek bir mektup yazdı. Sakık mektubunda; Öcalan’ın akıl hastası olduğunu vurgulayarak, söylediği yalanlarla ülkeyi suni krizlere sokarak bir Türk – Kürt kavgası çıkarmaya çalıştığını söyledi.


Mektubunda son yaşanan olaylarla ilgili olarak, “küçücük ilköğretim okulu çocuklarını, okuma yazma bilmeyen cahil kadınları ve yaşlıları panzerlerin, gaz bombalarının ve polis coplarının üzerine sürdürdünüz. Sizden işaret alan,  DTP tabelalarının arkasına mevzilenmiş binlerce şiddet manyağı, sergiledikleri kaba şiddetle ve yaptıkları çevre tahribatıyla tetikte bekleyen başka tür faşist ve şovenist şiddet manyaklarına da koz ve bahane veriyor. Açılımlar, reformlar, ilerlemeler sayenizde başladığı yere geri dönüyorlar.”


Aynı mektupta DTP’yi de eleştiren Sakık, DTP’li milletvekillerini de feodal ağalıkla suçladı, “DTP’nin başına ve yönetimine feodal ağaları getirdiniz. Dünyanın ve çağımızın en yüz karası feodal aşiret ağalarından olan Barzani’yi PKK’nın müttefiki olarak kabul edip, örgütün bütün lojistik sevk ve idaresini ona ve onun arkasındaki asıl patronu olan CIA’nin şemsiyesindeki eroin baronlarına, mafyalaşmış örgüt şeflerine bıraktınız.”


CİNSEL TACİZ YALANINI SÖYLEYECEK!
Öcalan’a yazdığı mektubun son bölümünde; onu, aklından geçenleri bilecek kadar iyi tanıdığı vurgulayarak, yapmayı planladığı büyük komplo konusunda uyarıyor. Yerel seçimlere kısa bir zaman kala İmralı’dan avukatları aracılığıyla yeni bir yalan furyası başlatacağını söylediği Öcalan’a şöyle sesleniyor: “Seçimlere az bir süre kala Güneydoğu’yu yangın yerine çevirip, DTP’li belediyeleri AKP’ye kaptırmamak için “Bana burada cinsel tacizde bulundular” yalanını söylemeye hazırlandığını biliyorum. Sakın böyle bir şey yapmayın. Bu yalanı söyleyerek bu güzel ülkeye ve bu güzel ülkenin asil Türk ve Kürt halklarına zarar verecek bir çatışmaya yol açmayın. Aha, şimdiden tezgahınızı açıklıyorum. Gerisi size kalmış.”


Sakık 2 Ekim 2008 tarihinde kaleme aldığı mektubunda Öcalan ve PKK’nın bilerek Kürt sorununun çözümü için atılan adımları engellediğine değinerek, “sürekli benzin döktüğünüz şiddet ve çatışma ateşi hükümetlerin Kürt sorununu çözme cesaret ve isteklerini yok ediyor” ifadeleriyle örgütü ve Öcalan’ı yerden yere vurdu.


(KANALAHABER.COM)
Not: Kaynak gösterilmeden kullanılamaz)GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler