YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Örgütün 2 numarası kaçtı
Gülen’le “CIA uyarılarını paylaştığı” tapeleri internete düşen Gülen Hareketi'nin ikinci adamı Mustafa Özcan’ın yönettiği Kaynak Holding’e iki gün önce baskın yapıldı. Özcan'ın 5 gün önce Brüksel'e kaçtığı ortaya çıktı.
Örgütün 2 numarası kaçtı
28 Mart 2014 / 09:11 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 09:20

Paralel örgüt, sahneye koyduğu 17-25 Aralık darbe girişimleri, ardından illegal dinlemelerle istediğini elde edemeyince iyice köşeye sıkıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “İnlerine kadar gireceğiz” açıklamasıyla paniğe kapılan örgütün liderleri Türkiye’den kaçmak için hazırlıklara başladı.

Akşam'ın haberine göre son kaçan isim ise örgütün iki numarası... Önceki gün Fethullah Gülen’e “CIA’nın uyarılarını ilettiği” konuşma tapeleri internete düşen Mustafa Özcan’ın 20 Mart’ta Türkiye’den kaçtığı öğrenildi.

Şantaj belgelerinin adresi

Çarşamba günü hareket adına kurduğu Kaynak Holding’e baskın yapılmasının ardından ortadan kaybolan Özcan, hareketin mali yapısını kontrol ediyordu.

Paralel yapının şantaj belgelerinin toplandığı en üstteki isim olan Mustafa Özcan'ın, Gülen'den sonra örgütün başına geçeceği konuşuluyordu.

Gülen Hareketi'nin hem kasası hem de karakutusu olarak bilinen Özcan’ın da Gülen gibi bir daha yurda dönmeyeceği öne sürüldü. ABD'li yetkililer tarafından ülkeye 5 yıl boyunca giriş-çıkışı yasaklanan Özcan'ın Brüksel'e kaçtığı öğrenildi. 

Baskını biliyor muydu?

Bu arada önceki akşam uzun süre yönettiği Kaynak Holding’e Maliye Bakanlığa Vergi Denetim Kurulu ve Mali Polis tarafından yapılan baskının Özcan’ı harekete geçirmiş olabileceği öne sürüldü. 20 saat süren operasyonda şirketin belge ve bilgisayar kayıtları incelemeye alındı. Özcan’ın baskını önceden haber almış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.  

ALLAH tan kaçılmaz
 // Trabzonlu Hakkı
Bu Dünyada kaçabilecekleri yer çok ama saklanabilecekleri bir yer yok,
Bizden saklanıp kaçsalar bile bakalım ALLAH'ın Adaletinden nasıl kaçacaklar. Rabbim İnşaallah Cezalarının bir kısmını bu dünyada verir de yüreğimiz biraz ferahlar. ...
28 Mart 2014 Cuma 17:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler