YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orgeneral Akar'dan Dunford'a 'Gülen' yanıtı!
Meclis'i ziyaretinde Gülen’in iadesi için kanıtların dikkate alınacağını belirten Dunford’a yanıt, Genelkurmay Başkanı Akar’dan geldi.
Orgeneral Akar'dan Dunford'a 'Gülen' yanıtı!
02 Ağustos 2016 / 08:57 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 09:32

Darbe girişiminde kullanılan İncirlik Üssü’nü ziyaretinin ardından Ankara’ya geçen ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, önce Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile bir araya geldi.

Dunford’un Akar’a, “ABD olarak darbeyi en güçlü şekilde kınadığını” söyleyerek, ABD askerlerinin Türkiye’nin ve Türk ordusunun yanında olduğunu ve işbirliğinin devam edeceğini söylediği öğrenildi.

TÜRK HALKINA TEBRİK

Daha sonra Akar ile birlikte Meclis’e gelen Dunford ve ABD Büyükelçisi John Bass, önce genel kurul salonunu gezdi. Heyete AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş eşlik etti ve o gece yaşananları anlattı.

Görüntüler karşısında çok üzüldüğünü ifade eden, Türk halkına ve ordu mensuplarına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Dunford da, Meclis’in bombalar altında ayakta kalıp, çalışmaya devam etmesinin Türk halkının cesaretini gösterdiğini belirterek, “Türk halkını gösterdikleri cesaretten ve demokrasiye olan inançlarından dolayı kutluyorum” dedi.

‘AKAR’LA ARKADAŞIZ’

Türk heyetinin FETÖ/PDY terör örgütü elebaşısı gıyabi tutuklu Gülen’in iade edilmesi talebini gündeme getirmesi üzerine Dunford, ABD’de hukuk sistemi içinde talepler ve kanıtlar dikkate alınarak değerlendirme yapılacağını söyledi. Dunford’un bu sözleri üzerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın “Daha ne kanıtı, kanıt benim” diyerek karşılık verdiği öğrenildi.

Türk askeri ile Afganistan’da beraber çalıştıklarını, Akar ile geçmişten beri tanıştıklarını, arkadaş olduklarını ve yıllardır birlikte çalıştıklarını kaydeden Dunford, Meclis’e saldırının kabul edilemez, terörist bir saldırı olduğunu kaydetti.

 

HABERTÜRK

 // Engin
Don fortd un türkiyede ne işi var kardeşim ,iki ülke arasında anlaşma varmı var eee daha neyi ispatlıyacan.Demedi deme bu abd işin içinde bunların dünyada her darbede parmagı var....
02 Ağustos 2016 19:13
vermezler bunu bilin de başka şeyler düşünün.
 // hursit dilaver
vermek için kanıt çok ta, vermemek için bahane de çok.onun için hiç istemeyin.incirliği bahane edemeyeceğimize göre, amerikadan kim gelirse gelsin asla görüşmemek.sefir bile gelse, itimatnamesini kabul etmemek ya da nizamiyedeki bir askere vermesini sağlamak. bu onlara yeter.YANİ ARJANTİNDEN ADOLF EİCHMANI SANDIKTA İSRAİLE GETİREN İSRAİL DEĞİLSİNİZ NETİCEDE..daha zeki işler yapın....
02 Ağustos 2016 Salı 15:33
 // bilge
Anlamadigim bisey var neden devamli onlara biseyi iza etmeye hakli oldugumuzu anlatabilmek icin cabaliyoruz kim onlar ya kendi yaptiklarini ortbas etmek icin yapiyolar ediyolar mikser gibi karistiriyolar sonrada kendimizi savundumuz icin suclu oluyoruz ote yandan yine yapicaklarini yapiyolar aman ha onlar abd amanha firansa aman ha almanya noluyoya bu dunyanin sahibimi bunlar onlar nederse dogru omu neden...
02 Ağustos 2016 13:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler