YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orgeneral Akar’a ABD'den liyakat nişanı
Orgeneral Akar’a ABD'den liyakat nişanı
28 Ocak 2015 09:14
ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno, Washington’ı ziyaret eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akar’a liyakat nişanı verdi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, geçen sene Türkiye'yi ziyaret eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno’nun davetlisi olarak geldiği Washington’da liyakat nişanı aldı. Odierno’nun takdim ettiği ödül için Washington’daki Fort Myer askeri üssünde düzenlenen törene 100’e yakın üst düzey askeri yetkili katıldı.

Cuma gününe kadar Washington’a kalacağı açıklanan Akar için yapılan seremonide ödülün Akar’a Türk Kara Kuvvetleri’nin başarılı bir şekilde yeniden yapılandırmasını sağladığı, Türk ve Amerikan kuvvetleri arasında bir koordinasyon oluşturduğu, Suriye konusunda sergilediği tutum, Türk ve Amerikan özel kuvvetleri arasında daha geniş bir işbirliği geliştirilmesine katkı sunduğu için verildiği belirtildi.

07:57
 // Rasim DUMAN
Liyakat nisani gerekcelerinin hepsi laf-u guzaf ! ABD, mustakbel genelkurmay baskanindan, yeni bir "Abdulfettah SİSİ cikarabilir miyim"in hesabi icinde. Ne yapsinlar, mevcut genelkurmay baskanini kafesleyemediler......
29 Ocak 2015 07:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler