YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Org.Özgen'in zor anları
Org.Özgen'in zor anları
01 Aralık 2009 11:45
2006 yılında Saygı Öztürk'ün programına katılan dönemin Jandarma asayiş komutanı emekli Org.Necati Özgen, 33 erin şehit edildiği katliamdan kurtulan askerin sözleri karşısında sessizliğe bürünmüştü

Türkiye son yıllarda yakın tarihimizde canımızı yakan bir çok olayın perde arkasını sorguluyor. Bunlardan birisi de 1993 yılında Bingöl’de 33 askerimizin şehit edilmesi. Dönemin cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Kürt sorununu çözme konusunda önemli adımlar atmaya hazırlandığı bir dönemde yaşanan katliam bugün yeniden gündemde.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Ergenekon yapılanmasından söz ederken, işte bu olayı hatırlatmış ve halen karanlıkta kaldığını dile getirmişti. Hüseyin çelik'in bu açıklamasının ardından, dönemin jandarma asayiş bölge komutanı emekli orgeneral Necati Özgen, Milliyet gazetesine konuştu ve "taktik sorumluluk bendedir. Bu olayı Ergenekon’a bağlamak öküz altında buzağı aramaktır" dedi. Özgen paşa, geçmiş yıllarda da konuya ilişkin benzer açıklamalar yapmış, ancak olaydan sağ kurtulan askerlerin anlattıkları karşısında sessizliğe bürünmüştü.

Şimdi üç yıl önceye gidiyoruz ve işte Necati Özgen'le katliamdan sağ kurtulan Erdal Özdemir’in katıldığı o program...

1993 yılında Bingöl'de yaşanan hain saldırıdan sağ kurtulan sadece er Erdal Özdemir değildi. Kendisiyle birlikte 3 asker ve 2 öğretmen de hayatta kalmayı başarabilmişti. İşte onlardan birisi de Erdem Doğan... Telefon bağlantısıyla Kanal A habere konuşan Doğan, 33 erin şehit edilmesiyle ilgili şok açıklamalarda bulundu. Sevkiyat sırasında sivil kıyafetli olduklarının altını çizen Erdem, araçtan indirildikten sonra kimseye üst araması yapılmamasını, aracı kullanan şoförün sürekli telefonla birileriyle görüşme yapmasını bu işin istihbaratlı yapıldığının göstergesi olduğunu savundu.

İşte o açıklamalar...

 

 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler