YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Org.Koman'la ilgili şok iddia!
Org.Koman'la ilgili şok iddia!
30 Temmuz 2009 10:35
Suikaste kurban giden Kemal Kayacan'ın kızı: Babamın öldürüleceğini Teoman Koman biliyordu

Uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Kemal Kayacan'ın kızı Fatoş Kayacan Hataylı, MİT'in babasına yönelik suikasttan haberdar olduğunu iddia etti.


29 Temmuz 1992'de terör örgütünün saldırısı sonucu şehit edilen emekli oramiral, mezarı başında anıldı. Törene Kayacan'ın eşi Feriha Kayacan, kızları Zeynep Özer ve Fatoş Kayacan Hataylı'nın yanı sıra Kara Deniz Saha Komutanı Koramiral Feyyaz Öğütçü ile yakınları katıldı.


Tören sonrasında Zaman'ın sorularını cevaplayan Fatoş Kayacan Hataylı, babasının öldürüldüğü dönemde MİT müsteşarı olan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman'a çok kırgın olduğunu belirtti. Suikastın yaşanmasından birkaç gün sonra 31 Temmuz 1992 tarihli gazetelerde Koman'ın Göztepe'de yüksek rütbeli birinin öldürüleceğini zaten duyum aldıklarını açıkladığına dikkat çeken Hataylı, şunları söyledi: "Eğer duyum almışsa neden hiçbir şey yapılmadı? Önlem alınmadı. Göztepe'de yüksek rütbeli kaç kişi var ki sonuçta? Babam ve bir de Bülent Ulusu. Bu ikisi de önemli. Hangisini feda edersiniz ki?" Hataylı, DHKP-C'nin üstlendiği saldırının aydınlatılmamasına üzüldüklerini sözlerine ekledi.


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler