YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Org.Berk'e 'Hazır ol' tebligatı
Ergenekon'un Erzincan ayağı davasının 1 numaralı sanığı Org.Saldıray Berk'e ilk duruşmaya gelmesi için mahkeme celbi gönderildi.
Org.Berk'e 'Hazır ol' tebligatı
18 Nisan 2010 / 10:11 Güncelleme: 18 Nisan 2010 / 10:17

Daha önce iki kez ifadeye çağrılmasına rağmen gitmeyen 3. Ordu Komutanı Orgeneral Berk'e “4 Mayıs'ta duruşmada hazır ol” tebligatı yapıldı. Başsavcı Kuş, “Berk duruşmaya gelmezse CMK uygulanır” dedi

Daha önce iki kez ifadeye çağrılan ancak gitmeyen Erzincan Ergenekon davasının 1 numaralı sanığı 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'e bu sefer 4 Mayıs'ta yapılacak ilk duruşmaya gelmesi için mahkeme celbi gönderildi. Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Kuş, Orgeneral Berk'in duruşmaya gelmemesi halinde mahkemenin usul hükümlerinin uygulanacağını söyledi.

MAHKEMEYE KAMERA SİSTEMİ

10 sanıklı Erzincan Ergenekon davasının ilk duruşması 4 Mayıs günü Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Duruşma öncesi mahkeme salonunda bir takım düzenlemeler yaptıklarını söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Kuş, salona video kamera sistemi kurulduğunu belirtti. Başsavcı Kuş “Duruşmanın zabıtları kamera sistemi ile kayıt altına alınacak. Daha sonra, ifade dökümleri CD'ye çevrilerek sanık avukatlarına verilecek. Mahkeme boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacak. Alt yapı çalışmalarını tamamladık” dedi.

‘DURUŞMAYA GEL' CELBİ GÖNDERİLDİ

Erzurum Başsavcısı Kuş, davanın bir numaralı sanığı Orgeneral Berk'e duruşma celbi gönderildiğini söyledi. Orgeneral Berk'in duruşmaya gelmemesi halinde ne olacağı sorulan Başsavcı Kuş, o takdirde mahkemenin usul hükümlerinin uygulanacağını belirtti. İlk duruşmaya katılmayan sanıklar için mahkeme yakalama ve zorla getirme kararı veriyor. Bu arada Erzincan Ergenekon iddianamesinin gizli tanıklarının dinlenip dinlemeyeceklerine ya da ne zaman dinleneceklerine mahkeme karar verecek.

İlhan Cihaner'in cezaevi günleri

Erzurum Başsavcısı Sinan Kuş ayrıca Ergenekon soruşturması kapsamında Erzurum Yüksek Güvenlikli H Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in haftada iki kez telefonla ailesiyle görüştüğünü ifade etti. Telefon görüşmeleri kayıt altına alınan Cihaner'in cezaevi yemeklerinden memnun olduğu televizyon izleyerek ve kitap okuyarak günlerini geçirdiği öğrenildi.

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler