YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Org. Akar'dan bayram sabahı kritik mesaj
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "Bütün teröristler bitinceye kadar, tek bir terörist kalmayıncaya kadar, hudutlarımız güven altında oluncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi.
Org. Akar'dan bayram sabahı kritik mesaj
12 Eylül 2016 / 10:20 Güncelleme: 12 Eylül 2016 / 10:21

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve kuvvet komutanlarıyla Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki Köprübaşı Hudut Karakolunu ziyaret etti. Burada kendisini karşılayan askerleri selamlayan Orgeneral Akar, tekmil veren bir askere, "Buralar size emanet, bayramınız mübarek olsun, Allah'a emanet olun" dedi. Bunun üzerine asker, "Emanetiniz namusumuzdur" diye karşılık verdi. 

Bir süre Suriye sınırını izleyen Orgeneral Akar ve Başbakan Yardımcısı Kaynak, askerlerle bayramlaştı.

Ziyaretin ardından gazetecilerin Fırat Kalkanı Harekatı'na ilişkin sorusu üzerine Orgeneral Akar, şunları söyledi:

"Bütün teröristler bitinceye kadar, tek bir terörist kalmayıncaya kadar, hudutlarımız güven altında oluncaya kadar, halkımızın mutlu ve müreffeh yaşaması için herhangi bir tehdit ve riske maruz kalmayıncaya kadar güvenlik güçleri olarak, askerimiz, polisimiz, jandarmamız, korucumuz omuz omuza bu mücadeleyi verdi, vermeye devam edecekler.

Ülkemizin, milletimizin birliği ve bütünlüğü için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. 

Hepsi burada, ortada görülüyor, elimizden geldiğince büyük bir azim ve kararlılıkla arkadaşlarımız büyük bir fedakarlık ve kahramanlıkla kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yaptılar. Bundan sonra da yapacaklarına bütün kalbimizle inanıyoruz."

HER ADIMIN HER SAYFA VE CÜMLESİNİ İZAH EDEBİLİRİZ

Burada meşru müdafaa hakkımızı kullanıyoruz. Bunu tüm dünya alem biliyor. Bazıları görmemezlikten ve bilmemezlikten geliyor. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Burada attığımız her adımın her sayfa ve cümlesini izah edebiliriz.

Ziyarete, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül de katıldı.

Dualarımızdasınız, müsterih olun
 // Rasim DUMAN
Aziz ve kıymetli Komutanım, muhterem Paşam, siz ve şu andaki Komuta Hey'eti, 15 Temmuz'da vatanımıza,Devletimize ve aziz milletimize sadâkat ve sevginizi isbât ettiniz. Millet olarak size itimâdımız ve desteğimiz tamdır. Sağdan-soldan gelen "avur-zavur"lar hiç moralinizi bozmasın, dikkatinizi dağıtmasın, azim ve metânetiniz sarsılmasın. Cenâb-ı ALLAH (C.C.)'ın mûininiz olduğundan hiç şüphe etmeyin, zirâ yaptığınız şey CİHÂD'dır. Dualarımız sizinle. Bayramınız mübârek olsun....
12 Eylül 2016 Pazartesi 11:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler