YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oral Çalışlar: Paralel Yapı benden demeç istedi
Taraf Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Oral Çalışlar, Paralel Yapı'nın gazeteyle olan bağlarını Kanal A'ya anlattı. Paralel Yapı'nın militarist çizgiye yaklaştığını söyleyen Çalışlar, çarpıcı bilgiler verdi.
Oral Çalışlar: Paralel Yapı benden demeç istedi
15 Mayıs 2015 / 17:00 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 18:31

Taraf gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Oral Çalışlar, Kanal A'da gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Çalışlar'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

17 Aralık sabahı kahvaltıya çağırdılar

17 Aralık sabahı ben Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı yönetim kurulu tarafından sabah kahvaltısına çağrılmıştım. Mustafa Yeşil, Erkam Tufan Aytav, Tercan Baştürk gibi cemaatin önde gelen isimleriyle kahvaltı ediyorduk Kuzguncuk'taki yalıda. Tam o sırada operasyon başladı. 

Baransu ve Uslu imzalarını geri çekti

Çalışlar, Taraf gazetesinden ayrılık sürecini anlattı, "Çözüm Süreci kırılma oldu" dedi. Çalışlar sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir süre sonra bizden hoşnut olmayan bir patronla çalıştığımızı hissetmeye başladık. Ayrılma tartışmalarımız sırasında yazarlarla birlikte Mehmet Baransu ve Emre Uslu da imza attılar başlangıçta. 3-4 saat geçtikten sonra bir şekilde imzalarını geri çektiler. Belli ki bir yere danıştılar sonradan.

Paralel Yapı benden demeç istedi

Taraf gazetesinde yaşanan ayrılığın ardından, Paralel Yapı'nın kendisine ulaştığını söyleyen Çalışlar, kendisinden " Taraf operasyonunun arkasında cemaat yoktur" diye demeç verilmesinin istendiğini söyledi.  Çalışlar "Bugün gözüküyor ki Taraf gazetesi cemaatin en militan gazetesi" dedi.

Celal Kara, Paralel Yapı'nın çizgisini yansıtıyor

Radikal yazarı Çalışlar, ihraç edilen 17 Aralık Savcısı Celal Kara'nın Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajı da değerlendirdi, iktidar kanadına Adnan Menderes'in idamıyla gönderme yapan Kara'nın Paralel Yapı'nın çizgisini yansıttığı söyledi.

Çalışlar Cumhuriyet gazetesini de darbe yanlısı olmakla eleştirdi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler