YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orada Türk ve Rus bayrakları indirildi
Orada Türk ve Rus bayrakları indirildi
11 Aralık 2015 06:59
Son dönemde yaşanan Türkiye-Rusya gerginliği sonrası Akkuyu ile ilgili gündeme gelen haberler yayınlanmaya devam ediyor. Akkuyu'da yer alan Rusya ve Türkiye'ye ait bayraklar indirildi.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan ve giderek tırmanan uçak düşürme krizi sonrası Akkuyu'da Türk ve Rus bayrakları indirildi.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan ve giderek tırmanan uçak düşürme krizi sonrası gözlerin çevrildiği Mersin'in Gülnar İlçesi'nde Ruslar tarafından yaptırılanAkkuyu Nükleer Güç Santrali giriş kapısında yer alan direklerdeki Türk ve Rus bayraklarının indirilmesi dikkat çekti.

Yapımını Rus Devleti Nükleer Şirketi Rosatom'un üstlendiği Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin askıya alındığına ilişkinhaberler çıkmış, daha sonra her iki ülke de projenin devam ettiğini açıklamıştı. Bölgede yapılan incelemelerde ise inşaat alanında iş makinelerinin çalıştığı görüldü. Gülnar İlçesi'ne bağlı Büyükeceli Mahallesi'nde yapımı devam eden santraldeki iş makinelerinin kazı çalışmaları tel örgülerle çevrili ormanlık alanda objektiflere yansıdı.

Ayrıca alanın nizamiye kapısında yaşanan hareketlilik ve iş makinelerini taşıyan TIR'ların alana girdiği görülüyor. Bölgede deniz yapıları inşaatı nedeniyle zaman zaman jandarmanın bilgisi dahilinde kontrollü hafriyat çalışmalarının yapıldığı bildirildi. Alana girerek çalışmaları görüntülemek isteyen gazeteciler nizamiye kapısından içeri alınmazken, çalışmaların devam edip etmediği yönünde sorular da cevapsız bırakıldı.

BAYRAK DİREKLERİ BOŞ

Öte yandan, giriş kapısının yanında bulunan ve daha önce iki ülkenin bayraklarının dalgalandığı gönder direklerinin de boş olduğu dikkat çekti, ancak ne zaman indirildiği sorusu yanıt bulamadı. 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler