YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orada Cuma namazı kılmak için...
Erivan'da cuma namazı kılmak isteyen bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, Ermenistan'ın Tahran ve Tiflis büyükelçiliklerine vize başvurusunda bulundu.
Orada Cuma namazı kılmak için...
02 Eylül 2014 / 21:42 Güncelleme: 02 Eylül 2014 / 21:45

Erivan'da cuma namazı kılmak isteyen bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, Ermenistan'ın Tahran ve Tiflis büyükelçiliklerine vize başvurusu yaptı.

Iğdır'da faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşu, Ermenistan'ın başkentinde cuma namazı kılabilmek için harekete geçti.

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce bu konuda Dışişleri Bakanlığı'na müracaatta bulunduklarını söyledi.

Ermenistan'ın Tahran ve Tiflis büyükelçiliklerine başvurarak konuyla ilgili izin talebinde bulunduklarını anlatan Gülbey, vize başvurularının olumlu yanıtlanmasını beklediklerini belirtti.

Türkiye'de yaşayan Ermeni vatandaşların, rahatlıkla ibadetlerini yerine getirebildiğini vurgulayan Gülbey, "Eylül ayında ülkemize gelip Van'da bulunan Akdamar Kilisesi'nde ayin düzenlediler. Bunun için de herhangi bir sıkıntı olmasın diye gümrük kapılarımızda her türlü kolaylık tanındı" dedi.

Aynı kolaylığı Ermenistan yönetiminden beklediklerini ifade eden Gülbey, "Biz de Ermenistan'da Cuma Namazı kılmak istiyoruz. Bunun için de hem posta hem de faks yoluyla Ermenistan'ın Tahran ve Tiflis büyükelçiliklerine ülkeye giriş vizesi ve can güvenliği için resmi başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. İnşallah olumlu sonuç alırız" diye konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler