YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Orada cennetin kapısı var
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu yıl ilk kez, annemsiz bir Anneler Günü idrak ediyor, buruk bir Anneler Günü yaşıyorum. Bugün 58 yaşında annesizliğin, öksüzlüğün acısını yüreğimde taşıyorum'' dedi.
Orada cennetin kapısı var
13 Mayıs 2012 / 22:24 Güncelleme: 13 Mayıs 2012 / 22:28

Başbakan Erdoğan, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti 11. Geleneksel Gençlik Şöleni'nde, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Gençlere seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

''Sabah annelerinizin elini öptünüz mü  Arayıp, Anneler Günü'nü kutladınız mı  Annelerinizin hayır dualarını aldınız mı  Bakın, bir ağabeyiniz olarak, Genel Başkanınız, Başbakanınız olarak sizlere çok önemli bir nasihatte bulunmak istiyorum. Sevgili annemi ben 57 yaşımdayken kaybettim. Bu yıl ilk kez, annemsiz bir Anneler Günü idrak ediyor, buruk bir Anneler Günü yaşıyorum. Bugün 58 yaşında, annesizliğin, öksüzlüğün acısını yüreğimde taşıyorum. İşte onun için, annelerinizin kıymetini bilin. Bugünden annelerinizin kıymetini bilin. Annenize, babanıza öf bile demeyin.

Sizin en güçlü zırhınız, en sağlam dayanağınız, en güvenilir sığınağınız, biliniz ki ayağının altına cennet serilmiş olan annelerinizdir, annelerinizin hayır duasıdır. Yeri geldiği zaman annelerinizin ayaklarının altını öpün. Orada cennet var, cennetin kapısı var. Eğer aranızda öksüzler, yetimler varsa, onları da muhabbetle, şefkatle kucaklıyorum, anne babalarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Özellikle şehit annelerimize buradan bir kez daha sabır niyaz ediyorum. İnanıyorum ki işte bu stattaki AK Gençlik, tüm şehit annelerinin evladıdır. Kendi annelerinizle birlikte, şehit anneleri için de dua etmenizi, bu vatanın bir evladı olarak onları ziyaret etmenizi, sabır dilemenizi sizlerden rica ediyorum.''


-''Önce eğitim''-


AK Parti olarak, 9,5 yıl boyunca gençleri el üzerinde tuttuklarını ve gençler için tarihi nitelikte yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, gençler için ''önce eğitim'' dediklerini söyledi.

9,5 yılda Türkiye genelinde 170 bin yeni derslik açtıklarını ve okullara 1 milyona yakın bilgisayar gönderdiklerini belirten Erdoğan, Fatih Projesi ile sınıflara kadar ileri teknolojiyi taşıdıklarını dile getirdi.

2002 yılında Türkiye'de 53 devlet, 23 vakıf olmak üzere 76 üniversite bulunduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, bugün her ilde en az bir üniversite bulunduğunu belirtti. Erdoğan, 9,5 yılda 89 yeni üniversite kurarak Türkiye'de üniversite sayısını 165'e çıkardıklarını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, 604 yeni fakülte açtıklarını ve toplam fakülte sayısını bin 183'e yükselttiklerini ifade etti.

Öğrencilere verilen burs ve kredi miktarlarında da çok büyük oranda artış gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, ''Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun kapısından hiçbir genç geri çevrilmez, çevrilmeyecektir. Ama burs, ama kredi... Muhakkak alacaktır. Şehit, Gazi çocuklarımıza, özürlü kardeşlerimize, yetimlere, boşaltılan köylerden gelen mağdur genç kardeşlerimize öncelikle burs veriyoruz. Türk Cumhuriyetleri ve akraba topluluklardan gelen 4 bin 518 öğrenciyi ücretsiz barındırıyoruz'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler