YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyonların ele alınmadığı belirtildi
Operasyonların ele alınmadığı belirtildi
Operasyonların ele alınmadığı belirtildi
02 Temmuz 2008 / 16:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Erdoğan Başbuğ görüşmesinde, operasyonlarrın ele alınmadığı belirtildi... İşte ayrıntılar:


Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan ile kakra Kuvvetleri Komutanı İlker başbuğ arasında yapılan görüşmede, dün yapılan ve emekli orgenerallerin de gözaltına alındığı operasyonların gündeme gelmediği açıklandı.


Dünkü gözaltıların bazı medya kuruluşlarında, Başbakan Erdoğan ile Orgeneral İlker Başbuğ arasında 24 Haziran'da yapılan görüşmesiyle ilişkilendirilmesinden sonra Başbakanlık'tan yapılan açıklama şöyle: "Söz konusu görüşmede böyle bir konu hiçbir şekilde gündeme gelmediği gibi, savcılık soruşturması ve mahkeme kararlarına konu olan gelişmelerin doğası gereği bu zaten mümkün de değildir."


HAYALİ SENARYOLAR


Açıklama da ayrıca, "Spekülasyondan öteye gitmeyen bu hayali senaryoların maksatlı olarak üretildiği değerlendirilmektedir." denildi.


Konuyla ilgili olarak sabah saatlerinde bir açıklama yapan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ da benzer bir açıklama yaparak, Erdoğan ile yaptıkları ikili görüşmeden konunun gündeme gelmediğini söylemişti...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler