YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyonlara başkandan tepki
Operasyonlara başkandan tepki
19 Ocak 2012 15:31
Siirt, Eruh ve Kurtalan Belediylerine düzenlene yolsuzluk operasyonları ile ilgili Siiret Belediye Başkanından tepki geldi. Başkan Selim Sadak, operasyonların nedeninin yolsuzluk olmadığını söyledi...

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt, Eruh ve Kurtalan belediyelerinde ''yolsuzluk'' yapıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonla ilgili olarak, ''Bu insanların gözaltına alınması bir hırsızlık, bir yolsuzluk sonucu değildir'' dedi.

Belediye Başkanı Selim Sadak, belediye önünde bir grup ile yaptığı basın açıklamasında, Siirt, Eruh ve Kurtalan belediyelerinde ''yolsuzluk'' yapıldığı iddiasıyla operasyon düzenlendiğini hatırlattı.

Göreve seçildiği günden bu yana Siirt Belediyesi'ne ''şeffaf yönetim'' anlayışı getirdiklerini savunan Sadak, "Bu insanların gözaltına alınması bir hırsızlık, bir yolsuzluk sonucu değildir. Esasen mesele şudur; siyasal sistem 'Türkiye'ye şeffaflığı getirmek sana mı düştü.' diyor, 'Sende ye, sen de etrafına dağıt.' diyorlar. Ben de inadına şeffaf belediyecilik diyorum. Ben, şeffaf belediyeciliğe devam, rantçılığa ve hırsızlığa karşı mücadele. diyorum. İnsanlar oğlumun göz altına alınmasını merak ediyor. Mühendisim Selahattin Kara, telefonla evimi arıyor oğluma evde olup olmadığımı soruyor. Benimle görüşmek isteyen biriyle görüşmemi oğlum sağlamayacakta kim sağlayacak ''

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Siirt, Kurtalan ve Eruh Belediyelerine yönelik olarak, ''ihaleye fesat karıştırma, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık ve imar konularında yolsuzluk'' suçlarından yürütülen soruşturmada 37 kişi gözaltına alınmıştı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler