YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyonlar devam ediyor
Operasyonlar devam ediyor
06 Ağustos 2011 13:56
Tokat'ta dün akşam bir PKK'lının yaralı olarak ele geçirildiği çatışmanın ardından bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Tokat Valiliği, dün akşam, Başçiftlik ve Reşadiye ilçeleri arasındaki ormanlık arazide bir teröristin yaralı olarak ele geçirildiği çatışmanın ardından bölgede hava destekli operasyonlara devam edildiğini bildirdi.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, Reşadiye İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında, Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari değerlendirme neticesinde, Reşadiye ilçesi Elmacık köyü bölgesinde bir grup teröristin geçiş yapacağı bilgisine ulaşıldığı belirtildi.

Bölgede yürütülen operasyonel faaliyet esnasında söz konusu yerde 5 Ağustos 2011 günü saat 21.05 sıralarında bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaşıldığının ifade edildiği açıklamada, güvenlik güçlerinin ''dur'' ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan teröristlerden ''Salih Reş'' kod adlı Mehmet Kurt'un teçhizatı ile birlikte yaralı olarak etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Gerekli emniyet tedbirlerinin alınmasına müteakip yaralı terör örgütü mensubunun Tokat Devlet Hastanesine getirildiği, ilk tıbbi müdahalesine müteakip yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Konuyla ilgili adli makamlarca soruşturma başlatıldığı ve bölgede hava destekli operasyonlara devam edildiği bildirildi.

Çatışmada yaralı olarak ele geçirilen teröristin, Kastamonu'nda Ilgaz Dağı'nın Soğuksu mevkisinde 4 Mayıs'ta, Başbakanlık konvoyuna eskortluk yapan polis otosuna yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren grubun sorumlusu olduğu öne sürülmüştü. ''Zerzan'' telsiz kodunu kullandığı belirtilen terörist grubun yaptığı saldırıda, evli ve 1 çocuk babası polis memuru Recep Şahin (34) şehit olmuş, meslektaşı Metin Kuş da yaralanmıştı. Kastamonu'daki saldırının ardından terörist gruplar arasında yapıldığı iddia edilen telsiz konuşmaları da basına yansımıştı.

AA

askerim
 // mustafa kara
hainler şunu unutmayın TEK DİL TEK BAYRAK TEK VATAN karadeniz size asla geçit vermez soytarılar...
06 Ağustos 2011 14:45
vatanım
 // hakan çavuş
bu milletin vatanına bayrağına halkına ihanet eden şerefsizler hiç bir zaman emeline ulaşamayacaklardır. bu şerefsizleri çok değil bir gün içinde işkenceyle canını alacaksın meydanlarda süründüreceksin Allah askerlerimize güç kuvvet versin...
06 Ağustos 2011 14:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler