YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyonda flaş gelişme: O polisler firarda!
Paralel yapı operasyonunda ifadeleri daha sonra alınmak üzere serbest bırakılan 17 polisten, 15'inin firar ettiği ortaya çıktı.
Operasyonda flaş gelişme: O polisler firarda!
10 Ağustos 2014 / 08:22 Güncelleme: 10 Ağustos 2014 / 08:23

İstanbul Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü'nün paralel yapıya yönelik düzenlediği Casusluk Operasyonu'nda gözaltına alınan ve aralarında eski TEM Şube Müdürü Ömer Köse ve 17 Aralık Operasyonu'nu düzenleyen Mali Şube'nin müdür yardımcısı Kazım Aksoy'un da bulunduğu 17 polis, sabote edilen mahkeme sürecinde ifadeleri alınamadığı için serbest bırakılmıştı.

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği ise önceki akşam, 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkardı. Bu yakalama kararı üzerine polislerden Mehmet Kılıç ve Hidayet Kemal Çağlayan Adliyesi'ne giderek teslim oldu.

Görüldükleri yerde gözaltı

TEM Şube ekipleri, dün sabah saatlerinden itibaren, yakalama kararını uygulamak için şüpheli polislerin adreslerine gitti. Ekipler, polisleri adreslerinde bulamadı.
Aralarında Emniyet müdürlerinin de olduğu 15 polisin, firar ettiği ortaya çıktı. Bazılarına yurt dışına çıkış yasağı da konan 15 polis, görüldükleri yerde gözaltına alınacak.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler