YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyonda 11 gözaltı
Operasyonda 11 gözaltı
18 Nisan 2011 12:46
İnternet bankacılığı kullananların hesaplarından bilgileri dışında para çekildiği ihbarını değerlendiren İstanbul polisi çeşitli ilçelerde düzenlediği baskınlarda 11 kişiyi gözaltına aldı.

İnternet bankacılığı kullanan bazı kişilerin banka hesap bilgilerini elde edip sahte belgelerle hesaplarından para çektiği iddia edilen 11 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, bazı kişilerin banka hesaplarından bilgileri dışında para çekildiği yönündeki şikayetler üzerine, Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü ekipleri 6 ay önce teknik ve fiziki çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucunda, 3 gün önce İstanbul'un çeşitli ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, suç örgütü elebaşı M.T'nin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların, bazı kişilerin bilgisayarlarına virüs ve zararlı yazılımlar gönderdiği, bu şekilde internet bankacılığı kullanan kişilerin müşteri numarasını ve internet bankacılığı şifrelerini elde ettiği, mağdurların bankaya bildirdiği telefon numarasını kayıp ve çalıntı müracaatında bulunarak değiştirdiği, sahte belgelerle yeni hesaplar açtığı, bu hesaplara mağdurların paralarını aktardığı, bu şekilde yaklaşık 500 bin lira dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

Emniyette işlemleri tamamlanan zanlılar, Gaziosmanpaşa Adliyesine sevk edildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler