YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Operasyona gidiyorum' dedi, dönmedi
'Operasyona gidiyorum' dedi, dönmedi
10 Kasım 2012 16:32
Pervari'de helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın (25) dün akşam ailesini aradığı 'Operasyona gidiyoruz.' dediği öğrenildi.

Siirt Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın (25) ailesine acı haber askeri yetkililer tarafından verilirken, yakınları ve komşuları eve akın etti. 

Siirt’in Pervari ilçesinde bu sabah meydana gelen kaza sonrası düşen helikopterin içinde bulunan ve aslen Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinden olan Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın şehit olduğu haberi Denizli’yi yasa boğdu. Şehit astsubayın merkez Hacı Kaplanlar Mahallesi 745 Sokak No.3’te oturan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.

Sağlık ekipleriyle birlikte eve gelen askeri yetkililer, anne Cemile Avcı, kardeşi Sedat Avcı ve diğer yakınlarına şehit haberini verince, evden ağıtlar yükseldi.Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın şehit olduğu haberini alan yakınları eve akın ederken, komşuları da hemen Türk Bayraklarını çıkarıp, evlerine ve sokağa astılar.

DÜN AKŞAM TELEFONLA ARADI

Aileye haberi veren albay, evden çıktıktan sonra basın mensuplarına ‘Hepimizin başı sağolsun’ derken, şehit astsubayın dayısı Mustafa Özdemir, Vedat Avcı’nın dün akşam kendilerini telefonla arayarak, operasyona gideceklerini söylediğini, bu sabah da acı haberi aldıklarını söyledi.

BABASINI ÜÇ YAŞINDA KAYBETMİŞ

3 yaşındayken babası Muharrem Avcı’yı kaybeden ve yetim olarak büyüyen şehit Vedat Avcı’nın görev yerinin Ankara Güvercinlik olduğu ve operasyon için bölgeye gittiği öğrenildi. Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı’nın nişanlı olduğu ve gelecek yıl yaz aylarında evlenmeyi planladığı öğrenildi. İha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler