YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyona çıkmadan helallik istemiş
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Emrah Temel'in (21) memleketi Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaşayan ailesi acı haberi duyunca fenalık geçirdi.
Operasyona çıkmadan helallik istemiş
09 Eylül 2009 / 09:03 Güncelleme: 09 Eylül 2009 / 09:39
Askere gitmeden 17 gün önce nişanlanan Temel'in, şehit düşmeden bir gün önce babasını arayarak helallik istediği öğrenildi.

Siirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Emrah Temel'in Bolu'nun Mudurnu ilçesindeki evine ateş düştü. Temel'in Taşkesti beldesine bağlı Avdullar köyünde yaşayan ailesine acı haberi, Mudurnu ilçe kaymakamı Alp Arslan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Uğur Avcı ve İlçe Müftüsü Osman Şener birlikte verdi. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen anne Halime Temel ile baba Ahmet Temel fenalık geçirdi. Kardeşinin şehit olduğu haberini alan Ercan Temel de sinir krizi geçirdi. Evden dışarı fırlayarak şehit ağabeyinin yanına gitmek istediğini söyleyen acılı kardeşi, yakınları güçlükle yatıştırdı. Torunun şehit haberini Öküzova Yaylası'nda alan dede Arif Temel de acı haber üzerine köydeki eve geldi. Kamyonetten indirilişi sırasında ağıt yakarak fenalaşan Temel'e evde bulunan 112 hızır acil ekibi müdahale etti. Temel'in şehit düştüğünü öğrenen köylüler de evin önünde toplandı. 3 kardeşin en büyüğü olan Emrah Temel'in acemiliği İzmir Foça'da komando olarak yaptığı, 16 gün önce de usta asker olarak Siirt'e gittiği ifade edildi.

Şehit düşmeden bir gün önce babasını arayan Temel'in, "Baba operasyona çıkıyorum. Hakkınızı helal edin." dediği öğrenildi.

3,5 aylık askerken şehit düşen Temel'in askere gitmeden 15 gün önce Kocaeli'nden nişanlandığı dile getirildi.

Toplamda 7 şehit var...

Dün akşam saatlerinde gelen ahber Türkiye'yi yasa boğdu. Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında PKK ile çatışmaya giren askerlerimizden 6'i şehit oldu 3'ü yaralandı. Çukurca'dan ise 1 şehit var...
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler