YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önder Aytaç'ın dönüş planları
Önder Aytaç'ın dönüş planları
08 Mart 2015 08:07
Paralel Yapı’nın önemli isimlerinden olan Aytaç, hakkında tutuklama kararı çıkınca kaçtığı İngiltere’den, Türkiye’ye dönerek Polis Akdemisi’ne başkan olma hayalleri kuruyor. Aytaç’ın kaçışında da Paralel Yapı’nın izi var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten yargılandığı davaya gelmediği gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ama İngiltere’ye kaçan Paralel Yapı’nın önde gelen isimlerinden eski polis Önder Aytaç’tan haber var. Sosyal medya hesabından mesaj atan Aytaç, Türkiye’ye dönüp Paralel Yapı’nın örümcek ağı gibi sardığı Polis Akademisi’ne başkan olma hayalleri kuruyor.

Eşiyle birlikte çıkış yapmış

Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yalan ve iftira ile hakaret suçu işlediği iddia edilen Aytaç’ın yakalanması için Erdoğan’ın avukatı Burhanettin Sevencan mahkemeye talepte bulunmuştu. Bu talebi haklı bulan mahkeme önceki gün yakalama kararı çıkardı. Kayıtlı adreslerinde bulunamayan Paralel Yapı’nın kalemşörü Aytaç’ın eşiyle birlikte 17 Kasım 2014’te İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yaptığı belirlendi.

‘Ekmek parası için’ kaçmış

Sosyal medya hesabından mesaj atan Aytaç, “ekmek parası için İngiltere’ye kaçtığını” yazdı. Hayalini de paylaşan Aytaç, “Hukuksuz olarak Polis Akademisi’ndeki görevime son verildiği ve yargı sürecinde hakkımı aradığım bu süreçte İngiltere’de 1 think tank kuruluşunda analizci olarak & 1 diğer ülkede de üniversitede öğretim üyesi olarak çocuklarımın maişetini sağladığım için Türkiye’de değilim. Ama ileride kesinlikle bağımsız yargıdan haklarımı alarak Polis Akademisi’ne geri döneceğim ve hatta Polis Akademisi Başkanı da olacağım” diye yazdı.

Uyap ile uçtu

Önder Aytaç’ın yurtdışına kaçışında da Paralel Yapı şüphesi var. Ankara’daki Paralel Yapı operasyonları kapsamında gözaltına alınan ancak serbest bırakılan 18 şüpheli için Savcılık itirazıyla tutuklanma kararı çıkarılmıştı. Ancak karar, UYAP sistemine “arıza bulunduğu” gerekçesiyle 24 saat sonra yüklendi. Aytaç’ın bu gecikmeden faydalanarak firar ettiği düşünülüyor.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler