YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önder açıkladı: Haftada 3-4 gün İmralı'da olacaklar
HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın 5 kişilik bir sekreteryasının olacağını açıkladı. Sekreteryada mevcut İmralı Heyeti ile Hatip Dicle olacak.
Önder açıkladı: Haftada 3-4 gün İmralı'da olacaklar
23 Ekim 2014 / 08:20 Güncelleme: 23 Ekim 2014 / 08:29

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CNN Türk'ten Cüneyt Özdemir'e konuk oldu. 

Önder, Öcalan'a sekreterya ihtiyacı konusunda "Büyük bir müzakere sürecine girilecek. Bozucu alanlar masaya yatırılacak. Bunlara çözüm seçenekleri üretilecek. Yukarıdan aşağı hiçbir barış önerisinin kalıcı olması mümkün değil. Kendisi 9 ana başlıkta, güvenlik eğitim, kadın, hakikatle yüzleşme gibi başlıklar için Pervin Buldan, ben, İdris Baluken olacak. Kadın hareketinden bir arkadaş. Hatip Dicle olacak, sekreterya böyle olacak. Devletle görüşmeleri siyasetle görüşmeleri yapacak. 5 kişilik sekreterya müzakere heyetinin de bir parçası olacak" dedi.  

Sekreteryanın ne zaman çalışmaya başlayacağını dair soruya ise "Önümüzdeki haftadan itibaren devreye girmeli diye düşünüyorum" yanıtını verdi. 
 
'Müzakere heyetinde Kandil’den bir temsilci olacak mı?' sorusu üzerine “Şu an konuşulmadı. Ama olmalı” diyen Önder, sekreteryanın haftada 3-4 gün çalışabileceğini söyledi. 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler