YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önce kemanı bulundu...
"Keman kursuna gidiyorum" diyerek evinden çıkan 14 yaşındaki Ecem Çokluk'un cesedi bir uçurumun altında bulundu. Genç kızın babası Sadık Çokluk 23 nisan provalarına giden kızını beklerken kemanını bulduğunu ve ölüm haberini aldığını söyledi
Önce kemanı bulundu...
18 Nisan 2011 / 08:32 Güncelleme: 18 Nisan 2011 / 08:40

Evinden "keman kursuna gidiyorum" diyerek çıkan 14 yaşındaki ilköğretim 8. sınıf öğrencisi Ecem Çokluk'un cesedi bir uçurumun kenarında bulundu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında sürekli ölümden bahseden genç kızın kendisini kayalıklardan atmış olabileceği üzerinde duruluyor. Ecem'in sır dolu ölümüne tanık olduğu iddia edilen Birol T'nin polise verdiği ifadede, Ecem'i intihardan caydırmak için çok uğraştığını ama engel olamadığını, son anda genç kızı tutmak istediğini, ancak elinde sadece arkadaşının hırkasının kaldığını söylediği öğrenildi. Polis tarafından ifadesine başvurulan Birol T daha sonra serbest bırakıldı.

TELEFONLA ULAŞILAMADI

İstanbul Başakşehir Şahintepe Mahallesi Hacı Ali Osmangül İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ecem Çokluk, 15 Nisan günü evinden '23 Nisan provalarına gidiyorum' diye çıktı. Bilgi Evi'nde uzun süredir keman eğitimi alan genç kız, 23 nisan törenlerinde öğretmenlerinin isteği üzerine çok sevdiği kemanı çalmak için okuldaki hazırlıklara katıldı. 2 çocuk babası Sadık Çokluk, Cuma günü kızının cep telefonu arayarak ulaşmaya çalıştı. Kızının telefonun kapalı olması üzerine okula giden baba Çokluk, kızının okulda olmadığı görünce polise giderek kayıp başvurusunda bulundu.

14 yaşındaki keman tutkunu kızını her yerde arayan baba, Taşocakları mevkiinde kızının ararken, arkadaşları evi arıyarak, yanından hiç ayırmadığı kemanını kayalıkların üzerinde bulduklarını söylediler. Baba Çokluk, "Uçurumun üstünde kızımın çok sevdiği kemanını bulunduğu öğrenince bir anda şok oldum. Korkarak, uçuruma gittik. Dua ederek uçurumun aşağısına indik. O sırada zaten polisler de oraya gelmişlerdi. Aşağı indiğimde kızımın cansız bedenini buldum" dedi.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

Ecem'in cesedi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Küçük kız için Şahintepe Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Ecem'in arkadaşlarından Emine Galkuş, Ecem'in böyle bir şey yapabileceğine inanmadığını belirterek, "Ben olay günü Ecem'i gördüm. Nöbetçiydi ama ağlıyordu. Neden ağladığını sorduğumda bana nöbet yerini beğenmediğini söyledi. Böyle bir sebepten ağlaması bize inandırıcı gelmedi. Galiba erkek arkadaşıyla sorunları vardı" dedi. 3 ay önce de pencereden atlamak istediği öğrenilen Ecem'in ailesiyle sorunlar yaşadığı ve odasında yapılan aramalarda intihar mektubu bulunduğu iddia edildi.

 

'Kızımın katillerini bulun'

Kızının okuduğu okulun önünde sürekli serserilerin bulunduğunu söyleyen baba, "Kızım akşamları evde gelip bize okulun önündeki serseri ve tinercilerden bahsediyordu. Kızımın büyük bir güvenle teslim ettiğimiz okulunda olması gerekirken, bir uçurumun altında cesedinin olması sizce doğru mu? Okul yönetimi öğrencilerin güvenliğinden sorumludur. Kızımı uçurumdan aşağıya attılar. Polis katilleri bir an önce tespit ederek bulsun" şeklinde konuştu.

 

'Uçurumun kenarındayım' mesajı

Genç kızın telefonundan samimi olduğu arkadaşı M.'ye " Uçurumun kenarındayım. Biraz sonra canıma kıyacağım elveda" diye sms attığı da polis tarafından ifade edildi. Olayın ardından sinir krizi geçiren annesi Hatice Çokluk, kızının öğretmen olacağını belirterek, "O benim meleğimdi öldüğüne inanamıyorum. Okula yolladım, cenazesi geldi, diğer kızımı asla okula yollamayacağım" diye gözyaşı döktü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler