YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önce devletin hastanesinden ihanet, şimdi de doktorlarından!
Sur’da yaralanan ve acil ameliyata girecek güvenlik görevlileri için çağrılan 3 doktorun müdahaleden çeşitli bahanelerle kaçtığı belirlendi.
Önce devletin hastanesinden ihanet, şimdi de doktorlarından!
02 Mayıs 2016 / 08:20 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 15:55

Diyarbakır'da PKK'lılarla girdikleri çatışmalarda yaralanan güvenlik görevlilerine örgüt sempatizanı veya üyesi doktorların yaptıkları hainliğe bir yenisi eklendi.

Sur'da yaralanan ve Diyarbakır Asker Hastanesi'nde ameliyata alınan güvenlik görevlileri için görevlendirilen 3 doktorun ameliyata girmemek için rapor aldıkları ortaya çıktı.

28 Aralık 2015'te çatışmada yaralanan 2 güvenlik görevlisi Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil olarak ameliyata alınan güvenlik görevlileri için Diyarbakır Valiliği'nden doktor talebinde bulunuldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Doktorların görevi kabul etmemesi üzerine tutanak tutularak soruşturma başlatıldı. Muhakkik olarak atanan Dr. Atilla Yazıcıoğlu'nun bir usulsüzlük görmediğini belirtmesi üzerine, bağımsız bir hastaneden rapor istendi. Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, ise bu isteğe "Sağlık kuruluna rapor süresi içinde bizzat müracaatı gerekmektedir. Ancak yazı elimize geç geçmiştir ve teşhisin iyileşebilir olması sebebiyle değerlendirme yapılamamıştır" denildi.

BİR ANDA DÜŞMÜŞLER!

Valiliğin, Kamu Hastaneler Birliği'nden doktor talebiyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 4 kalp damar cerrahi uzmanı doktor görevlendirildi. Görevlendirildikleri saate kadar poliklinikte bir çok hastayı muayene eden U.S. ve F.A. düşme tanısıyla rapor alırken kadın olan M.Y. ise kadın hastalığından dolayı özel bir hastaneden rapor alarak ameliyattan kaçtılar. Doktorlardan sadece M.F.Ö. görevlendirmeyi kabul ederek ameliyat için Diyarbakır Asker Hastanesi'ne gitti.

1-20160502073418.jpg

AKŞAM

 // Mikail uğur
Suçluyu salıveren hakimde suçludur der yunan filozofları .YÖNETENLERE YAZIKLAR OLSUN GÖZ YUMDUĞUNUZ İÇİN .çok mu zor seçili doktorlardan oluşan özel bir yer oluşturmak doğuda .....
02 Mayıs 2016 22:43
 // fatih ünel
Allah'ım, bu hainlere yavaş ölümler ver, yaptıklarının cezasını kendi evlatlarında görsünler. Hepsinin nesli gözlerinin önünde mundar olsun, evlat acısı yaşatmadan alma canlarını bu hainlerin......
02 Mayıs 2016 20:35
 // atak
Eğer ki bu gelmeyen hainleri idam etmezler se,meslekten hemen atmazlarsa yazıklar olsun,ki ne yazıklar olsun,,bunlara maaş veren de vatan haindir...
02 Mayıs 2016 19:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler