YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onbinler, Saylan'ı son yolculuğuna UĞURLADI
Saylan, ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi
Onbinler, Saylan'ı son yolculuğuna UĞURLADI
20 Mayıs 2009 / 08:42 Güncelleme: 20 Mayıs 2009 / 00:00

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan, dün sevenleri tarafından defnedildi.


Saylan için dün ilk olarak Lütfi Kırdar Salonu'nda tören düzenlendi. Törene, oğlu Çınar Saylan'ın yanı sıra CHP ve DSP'den parti yöneticileri katıldı. Lütfi Kırdar'dan alınan ÇYDD Genel Başkanı'nın cenazesi, sloganlar eşliğinde Teşvikiye Camii'ne getirildi. Burada ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Türkan Saylan'ın naaşı Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Türkan Saylan için dün ilk olarak Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu'nda tören düzenlendi. Saylan'ın Türk bayrağına sarılı tabutunun yanına bir resmi konulurken, çevresi de çiçeklerle süslendi. Törene, Türkan Saylan'ın oğlu Çınar Saylan ile torunları Timur ve Tamer Saylan'ın yanı sıra, CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, DSP Genel Başkanı Masum Türker'in de aralarında bulunduğu bazı isimlerin yanı sıra ÇYDD üyeleri katıldı. Törende, Saylan'ın hayatının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu. Saylan'ın naaşı saat 16.30 sularında Teşvikiye Camii'ne getirildi. CHP lideri Deniz Baykal ve Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ergun Saygun'un da katıldığı törende, emekli Beyoğlu Müftüsü İhsan Özkes bir konuşma yaptı. Özkes, "Türkan Saylan hanımefendi sadece iki oğlunun annesi olmadı. Binlerce çocuğun da annesi de olmuştur. İnanıyoruz ki, hizmetlerinden ötürü ödülünü Allah'tan alacaktır." dedi.


3 Kasım 2002 seçimlerinde CHP'nin İstanbul Milletveki aday adayı olan emekli müftü İhsan Özkes, tören sonrası Deniz Baykal'la bir süre sohbet etti. Türkan Saylan'ın cenazesi akşam saatlerinde Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler