YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ön koşulsuz serbest bırakın
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye'de kendilerine ulaşılamayan gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Çoşkun'un ön koşulsuz serbest bırakılmalarını istedi.
Ön koşulsuz serbest bırakın
19 Mart 2012 / 15:35 Güncelleme: 19 Mart 2012 / 15:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hükümeti, Suriye'de kendilerine ulaşılamayan gazeteciler Adem Özköse ile Hamit Coşkun konusunda 'ilgileniyoruz'  demekten daha ciddi, sorumlu ve sonuç alıcı girişimlerde bulunmaya, Suriye yönetimini de Özköse ve Coşkun'u zaman geçirmeden ön koşulsuz serbest bırakmaya çağırdı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'de görev yapan gazeteciler Özköse ile Coşkun'dan 10 günden bu yana sağlıklı haber alınamadığını ifade etti.

Can güvenlikleri olmayan iki gazetecinin nerede tutulduğu ve görevlerini yapmaktan neden alıkonulduğunun da bilinmediğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Bu koşullarda Hükümetin, 'ilgileniyoruz' demesi, ne gazetecilerin ailelerini, ne de meslektaşlarını tatmin etmemekte ve üzüntülerini hafifletmemektedir. Bu nedenle,  can güvenlikleri olmayan ve akıbetlerinden sağlıklı bilgi edinilemeyen Suriye'deki gazeteci vatandaşlarımız konusunda  Hükümeti, 'ilgileniyoruz' demekten daha ciddi, sorumlu ve sonuç alıcı girişimlerde bulunmaya, ayrıca  Özköse ve Coşkun ailelerini sağlıklı bilgilendirmeye, Suriye yönetimini de devlet olma sorumluluğuyla hareket etmeye ve Adem Özköse ile Hamit Coşkun'u zaman geçirmeden ön koşulsuz serbest bırakmaya çağırıyorum.

Bu vesileyle,  en kısa sürede Adem Özköse ve Hamit Coşkun'a kavuşmaları temennisiyle, ailelerinin ve  meslektaşlarının üzüntülerini paylaşıyor, geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler