YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik'ten Hollande'nin o sözlerine sert tepki!
AB Bakanı Ömer Çelik, Fransa'daki terör saldırısı hakkında Cumhurbaşkanı François Hollande'ın "İslami terör" ifadesine sert tepki gösterdi.
Ömer Çelik'ten Hollande'nin o sözlerine sert tepki!
15 Temmuz 2016 / 16:45 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 17:15

AB Bakanı Ömer Çelik, Fransa'daki terör saldırısı hakkında konuştu. Fransa'daki terör saldırısını kınayan Çelik, "Bu korkunç eylem terörün hiç beklenmedik şekillerle karşımıza çıkabileceğini gösterdi. İnsanlıktan çıkan bu çevrelerin korkunç eylemlerinin önlenmesi için sadece ulusal düzeyde değil uluslararası düzeyde olması gerekmektedir. Bu radikalleşmenin iyi değerlendirilmesi gerekir" dedi.

Çelik'in açıklamalardan satır başları şöyle;

"Terör eylemini şiddetle kınıyorum. Bu korkunç eylem terörün hiç beklenmedik şekillerle karşımıza çıkabileceğini gösterdi. İnsanlıktan çıkan bu çevrelerin korkunç eylemlerinin önlenmesi için sadece ulusal düzeyde değil uluslararası düzeyde olması gerekmektedir. Bu radikalleşmenin iyi değerlendirilmesi gerekir." 

"Bu saldırı değerlendirilirken son derece hassas olunmalıdır. Bu saldırıyı İslam'la yan yana getirmek yanlış. Soğukkanlı değerlendirme yapılmalı. Değerlendirme yaparken yabancı düşmanlığı yapılmamalıdır." 

 

"Soğukkanlılıkla değerlendirme yapılmalı. Yabancı düşmanlığı yapılmamalı. Türkiye bu tip teröristleri en çok korkutan ülkedir. Çünkü hem demokratik hem de Müslüman bir ülkedir." 

" Teröristler sürekli yeni eylemler planlıyor. Ama biz terörle mücadeleye devam edeceğiz." 

AP SERGİSİNE TEPKİ

"AP'deki fotoğraf sergisi teröristleri cesaretlendiriyor. Teröristten kahraman değil, insanlık düşmanı çıkacağını herkesin anlaması gerekir. Demokratik değerlerin yanındayız. "

 

Fransada terör
 // Türkiyem
nicedeki saldırıyı fransız siyasiler kendisi yaptılar 11 eylül de olduğu gibi yani suni bir terör çünkü ab ve abd ve diğer hırıstiyan ülkeler terörü kendileri üretiyorlar istedikleri zaman istedikleri yerde terör olayı gerçekleştiriyorlar srıf türkiye ve müslümanlara saldırmak için zemin hazırlamak için....
15 Temmuz 2016 Cuma 23:36
 // Boğaçhan
Bu kalın kafalı batı terörün dininin ve milletinin olmadığını hala anlamadı anlamıycak....
15 Temmuz 2016 21:01
arkasında israil mossad var.
 // hasan
bu örgütler israilde hiç eylem yaptılar mı? ben hatırlamıyorum....
15 Temmuz 2016 19:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler