YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu Türkçe'yi utandırıyor
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu açıklamalara sert tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu bugün harfleri, kelimeleri ve cümleleri bile utandıran bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dil ile artık siyaset dışı d
Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu Türkçe'yi utandırıyor
17 Mayıs 2016 / 20:50 Güncelleme: 17 Mayıs 2016 / 21:13

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmayla ilgili olarak resmi Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Ömer Çelik'in açıklaması şöyle:

"Kılıçdaroğlu bugün harfleri, kelimeleri ve cümleleri bile utandıran bir konuşma yaptı Mecliste. Kılıçdaroğlu'nun siyasi meseleleri ele alışındaki kısırlık ve özellikle Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı dil artık siyasetin dışındadır . Kılıçdaroğlu'nun kullandığı dil ile artık siyaset dışı disiplinlerin ilgilenmesi lazım. CHP'yi siyaseten yok oluşa sürüklüyor. Bu CHP'nin meselesi bir açıdan. Fakat diğer yandan demokrasiye dair her türlü zemini tahrip eden bir misyonla hareket ediyor.. Şimdiye kadar açtığı hiçbir tartışma siyaseti güçlendirmedi.

Tam tersine siyasete düşman yaklaşımlar üretti. Bu bakımdan Kılıçdaroğlu'nun dili demokrasi ve siyaset için hendek ve barikat anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu artık siyaset ve demokrasi kavramlarını utandırdığı gibi, Türkçe'yi de utandırıyor. Bu dili kullanarak CHP'yi yok oluşa sürüklemesi CHP'lilerin meseledir. Fakat bu dilin siyaseti tahrip etme misyonu tüm ülke için çevre kirliliği üretmektedir. Karbondioksit pompalayan bir nefret siyaseti yapıyor. Demokrasinin oksijenini kesmeye çalışıyor.
Siyaset, demokrasi ve hukuk adına bir tane anlamlı cümlesi olmayan bir siyasetin temsilcisidir. Öyle anılacaktır. Siyasete düşman, demokrasiyi tahrip eden, Türkçe'yi kirleten bir dil bu. Bu dil ile CHP'yi milletten uzaklaştırma konusunda büyük mesafe katetmiştir Kılıçdaroğlu. Bu dil cumhuriyete de, halka da, siyasi parti kavramına da uzaktır. Ana muhalefet kavramını demokrasisiz, halksız ve siyasetsiz bir dile mahkum etmiştir."

Eşyanın tabiatı
 // Rasim DUMAN
süt kabından süt, sirke kabından sirke sızar. Sirke kabından süt sızması ne kadar muhtemel ise, Avarel'in de "insan" ve "adam" olma ihtimâli de o kadardır. "Kurt, ulu'sundan gördüğünü işler" diye güzel bir atasözümüz var. Hangi mekânlarda ve kimlerin elinde yetişti ve kendisine ne verildi ise, aynen onu izhâr, beyân ve ifâ ediyor. "Üslub-u beyân, ayniyle insan."...
17 Mayıs 2016 Salı 22:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler