YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik: HDP'nin yaptıkları siyasi suikast girişimidir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'nin hendek siyasetinin kabul edilemeyeceğine de dikkati çekerek, " Kürt vatandaşlarımızın demokratik kazanımlarının, hendek-barikat siyasetiyle tahrip edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu siyasi bir suikast girişimidir" de
Ömer Çelik: HDP'nin yaptıkları siyasi suikast girişimidir
29 Aralık 2015 / 18:45 Güncelleme: 29 Aralık 2015 / 19:26

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yeni anayasa görüşmelerine ilişkin olarak basın toplantısı düzenledi.

Çelik'in açıklamasından satır başları:

"Türkiye'nin sivil bir anayasaya ihtiyacı var. Sivil siyaset mücadele etmek zorunda kalmıştır. Halkın iradesine, atanmış kurumların ortak olduğu düzenlemelerin ortadan kalkması gerekir. Anayasa demek, kuvvet dengesinin nasıl oluşacağını belirleyen bir metindir. Halkın özne olması işin esasını oluşturmaktadır.

Yarın başlayacak süreç tarihi bir öneme sahip. Türkiye'nin yeni anayasaya kayıtsız şartsız ihtiyacı vardır.

HDP'nin tavrı kabul edilemez

HDP'nin randevu talebinin arkasından yaptıkları açıklamalar fevkalade yadırganacak açıklamalardır. 'Çay içer, gider' diyerek değerlendirmeleri, bu ziyaretin yapılmasını gereksiz kılmıştır. Geleneksel olarak siyasi nezaket gösterilmesi gereklidir. Bir parti Başbakan'ı misafir etme hususunda, gerekli hassasiyetlere sahip değilse, görüşmeye ihtiyaç yoktur. Kabul edilemez. HDP, özür dilemesi gerekirken, halen bunun arkasında duruyor.

Öz yönetim gibi bir takım fiili durumlara atıf yapıp, hendekleri savunmak meşru bir siyaset değildir.

Bu durum, mevcut hukuk düzenini tahrip etmeye siyasi suikast girişimine yol açar.

Operasyonlar durduk yere başlamadı

Meşru güvenlik operasyonları, durduk yere başlamadı. HDP'ye soruyoruz; Şuan sahneyi dondurduğumuzda hendekler ve baskılar ne olacak? Bu ikiyüzlülüğü Türkiye'nin açık bir şekilde görmüş olması önemli.

Kürt vatandaşlarımızın demokratik kazanımlarının, hendek-barikat siyasetiyle tahrip edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu siyasi bir suikast girişimidir. Getto siyasete izin vermeyiz.
HDP'nin 'meşru siyaset zemini nedir?' çerçevesinde değerlendirmeler yapması gerektiğini düşünüyoruz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler