YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik: Eren Erdem'i kınıyoruz
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Rus televizyonunda Türkiye'ye akıl dışı yaftalarla iftira atan CHP'li Eren Erdem'in özür dilemesi gerektiğini açıklayarak, "Eren Erdem'i kınıyoruz. İftirası, siyasal değil psikolojik bir boyut" dedi.
Ömer Çelik: Eren Erdem'i kınıyoruz
20 Aralık 2015 / 19:30 Güncelleme: 20 Aralık 2015 / 20:27

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti, MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik'in açıklamalarından satır başları;

"Gelinen noktada vatandaş üzerindeki baskıyı kaldıracak şekilde kararlı bir mücadele yürütülmektedir. Türkiye'nin demokratik kazanımlarını kimse geriye çeviremeyecektir.
Türkiye, Irak'tan asker çekiyor mu? Orada DAEŞ ile mücadele yürütülmektedir. Bir takım terör örgütlerinin hedefinde bir kamptır. Kamptaki unsurlarımızı korumak noktasında adım atabiliriz. Türkiye hiçbir şekilde oraya Merkezi Hükümetin rahatsız olacağı bir şekilde konuşlanma yapmamıştır.

Eli kanlı Esed yönetiminin Suriye'nin geleceğinde yeri yok. Bu süreci gözlemlemeye devam ediyoruz.

Türkiye-İsrail konusunda yaklaşımımız; Bir anlaşma yok. Taslak üzerinde çalışılıyor. İsrail halkı, Türkiye'nin dostudur. Mavi Marmara saldırısı bir dönüm noktası olmuştur. Türkiye özür, tazminat ve ambargonun kaldırılma şartlarını sunmuştur. Birinci şartımız yerine geldi, diğer ikisi yerine gelmedi. Türkiye'nin bu 3 şartı yerine gelmek kaydıyla, normalleşme süreci sağlık bir süreç olur. Şimdiye kadar gelinen noktada imzalanmış bir anlaşma yok.

Eren Erdem'in özür dilemesi gerekiyor. Eren Erdem'in iftirası, siyasal değil psikolojik bir boyut.
Türkiye ve Rusya ilişkileri, Rusya'daki yönetimin yanlış yaklaşımlarından çok daha büyüktür, bunları aşacak tarihsel derinliğe ve bir gelecek perspektifine sahiptir. Bu vesileyle bir CHP milletvekilinin, bir Rus kanalında tutup da DAEŞ'in elindeki sarin gazını Türkiye'nin verdiği şeklindeki yalan ifadesini açık bir şekilde kınıyoruz.

Yüksekdağ'ın Rus uçağıyla ilgili açıklamaları, Eren Erdem'in açıklamaları gibi. Yüksekdağ gidip Rusya'yı savunan bir yaklaşım sergiledi. Yüksekdağ, gerçeklik temeline yaslanmayan Sovyetik propagandanın önüne geçen bir yaklaşımdır.

Kurşunlu caminin yakılması, ezanın susturulması ile ilgili terör faaliyetiyle ilk kez karşılaşıyoruz. Devleti yangın çıkarmakla suçlayan bir açıklama ile gayrimeşru yapıları savunuyor. Türkiye'yi yıpratma propagandasına katkıda bulunuyor."

yazıklar olsun
 // sinan
allah ın lanetlediği katil siyonistler hiçbir müslüman halkın dostu olamaz onlar bizim icin ebedi düsmandır senin dostun olabilirler bu da bu müslüman türk milletini bağlamaz. allah sizi ıslah etsin. yaptıgınız açıklamayı esefle kınıyorum ...
21 Aralık 2015 Pazartesi 16:41
özür dilesinde ya sen...
 // atiker
israil hakkında yapmış olduğun iğrenç açıklama sonucunda senin bakanlıktan alınman hatta ak partiden ihraç edilmen gerek israil senin dostun olabilir halkın ve ak partiye gönül verenlerin değil bu açıklama ak partinin erdoğanın israil politikasını sıfıra çıkarmıştır one munitenin bir karşılığı kalmamıştır bir yalan rüzgarına dönmüştür bu kadarda israil severlik olmaz eren erdemin ihanetini normalde seninki biz ak partili seçmenler olarak seni bir kenara yazdık lütfen yayınlayın böyle açıklama ol...
21 Aralık 2015 Pazartesi 14:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler