YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Çelik: 4 kişi AK Parti'den ihraç edildi
Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın da içinde bulunduğu 4 kişi AK Parti’den ihraç edildi.
Ömer Çelik: 4 kişi AK Parti'den ihraç edildi
24 Mart 2016 / 16:50 Güncelleme: 24 Mart 2016 / 17:30

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik düzenlediği basın toplantısında "Merkez Disiplin Kurulu'na kesin ihraç talebiyle sevk edilen Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, partimiz kurucu üyesi Yaşar Yakış'ın AK Parti'den ihracına karar verilmiştir" dedi.

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

Daha önce kesin ihraç için MDK'na ismi geçenlerin sevk edildiğini iletmiştim. Aradan geçen sürede bu talep değerlendirildi. Yaşar Yakış da dahil 4 kişi AK Parti'den ihraç edildi.

AK Parti ilkeleri ile siyaset arasındaki önemin altını çizmek isterim. Biz belli değerler üzerinde siyaset yapmak isteriz. Parti kurullarında ve tüzükte belirtilmiştir bu. Kimsenin bu ilkeler karşısında kendisini layüsel hissetmemesi gerekir.

Terör örgütü operasyonlarında pek çok şehit veriyoruz. Onlar için Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailelerine taziyelerimizi sunuyoruz. Türkiye etiketleri farklı ama hedefleri bir olan örgütlerin saldırısı altındadır. PKK ve DAEŞ, PYD, YPG ve benzeri örgütler dört bir koldan Türkiye'yi kuşatmaya çalışmaktadır. Bu istikrarsızlık ortamının doğuracağı türbülans için çok büyük bir hedef paketinin içindeler.

"BİZ BÜTÜN DOSTLARIMIZI TEKRAR DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

Türkiye burada yekpare biçimde durmaktadır. Türkiye'nin ekonomik ve demokratik kazanımlarının hedeflendiği açıktır. Terör eylemlerini gerçekleştirenleri lanetliyoruz. DAEŞ'le gerçekten mücadele etmek istiyorsa birileri başka terör örgütlerini görmezden gelerek bir başka terör örgütü ile mücadele edemez. Birisi eğer PKK ile mücadelede DAEŞ'i, DAEŞ'le mücadelede PKK'yı görmezden geliyorsa başarılı olamaz. Biz bütün dostlarımızı tekrar dayanışmaya çağırıyoruz. İstiyoruz ki biz Brüksel'deki saldırı gibi Türkiye'deki saldırılar konusunda da dünya bir araya gelsin. PKK'nın bir takım operayonlar yapmasına müsade edilmesi çifte standarttır. Bundan herkesin uzak durması gerekmektedir.

Kuşku yoktur ki PYD, PKK'nın Suriye'deki simetrisidir, aynısıdır. Birilerinin DAEŞ'e karşı PYD'yi maruz görmesi aslında onların DAEŞ'le mücadelesine de zarar verecektir. 

CEMEVLERİNE DÜZENLEME

AK Parti hükümetimiz ortaya koyduğu reform takvimi eksiksiz yerine getiriyor. Cemevlerine hukuki statü verilmesi konusundaki çalışmalar son haline gelmiştir. Diğer hususlar da değerlediriliyor. 

Dokunulmazlık parlamentolara verilmiş bir haktır. Vesayet şeklinde baskı altına girmemesi için ortaya çıkmış bir düzenlemedir. Bu siyaset üzerinde bir yüktür. Siyasetin bu yükü taşımaması gerektiğini düşünüyoruz. 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler