YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölümünün liderlik çekişmesi sebebiyle şimdilik giz
Ölümünün liderlik çekişmesi sebebiyle şimdilik giz
Ölümünün liderlik çekişmesi sebebiyle şimdilik giz
10 Şubat 2008 / 08:28 Güncelleme: 10 Şubat 2008 / 00:00


Belçika adaletinin akladığı DHKP-C terör örgütünün elebaşı Karataş'ın kanser tedavisi gördüğü Brüksel'de öldüğü ileri sürüldü. Örgütün haberi, liderlik çekişmesinden kaçındığı için gizli tuttuğu iddia ediliyor.


İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan terör örgütü DHKP-C'nin elebaşı Dursun Karataş'ın öldüğü iddia edildi. Uzun süredir kanser tedavisi gören Karataş'ın ölümünün örgütte meydana gelebilecek çekişmeden dolayı gizli tutulduğu öne sürüldü.


TAKMA İSİMLE KANSER TEDAVİSİ


Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Brüksel'de önemli ve ciddi bir tedavi merkezi olan Chirek Nükleer Tıp Servisi'nde uzun süredir kanser tedavisi gören Dursun Karataş öldü.


TEŞHİS 7 YIL ÖNCE KONDU


Karaciğer kanseri olan ve vücudunun diğer organlarına da yayılanhastalık sebebiyle Belçika'da tedavi gören Karataş'ın söz konusu tıpmerkezinde takma isimle tedavi gördüğü kaydedildi. Örgütün yönetici kadrosunun, Karataş'ın ölümünü örgütte yaşanabilecekbir liderlik çekişmesi sebebiyle şimdilik gizli tuttuğu öne sürüldü. Dursun Karataş'a yaklaşık 7 yıl önce kanser teşhisi konulmuştu. İnterpolün takibinden kurtulmak için uzun süre sevgilisi olduğu ilerisürülen avukat Zerrin Sarı ile birlikte Almanya, Hollanda ve Belçika üçgeninde yaşamını sürdüren Karataş'ın hastalığının ilerlemesi üzerine Brüksel'de bir villaya yerleştiği, son zamanlarda ise tıp merkezinde yatılı tedavi gördüğü belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler