YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölüm rakıları 10 liraya satılıyor
Ölüm rakıları 10 liraya satılıyor
25 Kasım 2015 16:24
İzmir'de, önceki gece içtiği sahte rakıdan zehirlenerek ölen Ömer Akgün Yüngeviş’in ev arkadaşı, 10 liraya aldıkları sahte rakılardan her akşam içtiklerini anlattı.

İzmir'de sahte rakıdan zehirlenerek hayatını kaybeden Ömer Akgün Yüngeviş’in (55) on senedir birlikte yaşadığı ev arkadaşı Mehmet Yılmaz Durgun (57), acı bir gerçeği itiraf etti. Yüngeviş ile Konak 249 sokaktaki dükkandan bozma evde kaldıklarını söyleyen Durgun, sahte rakıları 50’lik pet şişeler halinde aldıklarını söyledi. Sahte rakılardan devamlı aldıklarını itiraf eden Durgun, “Son 1-2 aydır rakılar iyice bozulmaya başladı. Herhalde yetiştiremedikleri için metil alkol koymaya başladılar” dedi.

“10 LİRAYA SATILIYOR”

Konak’a bağlı Betonyol semtinde bulunan marketlerin çoğunda sahte rakı satıldığını anlatan Durgun, “Hepsinden alıyoruz, bende içiyorum. 50’liği 10 liraya satılıyor. İlk zamanlar 20 liraydı sonra fiyatı düştü” ifadelerini kullandı. Ömer Akgün Yüngeviş’in o gün 50’likten fazla içtiğini anlatan ev arkadaşı Durgun, “Baktım eli yüzü kan ter içinde. ‘Akgün hadi elini yüzünü yıka’ dedim. Bir arkadaşımız daha geldi. O da kaçak rakı getirmiş. Birer duble koyduk kendimize. Saat 17.00 civarıydı. Baktım Akgün pek iyi görünmüyordu. Hafiften 1-2 tokat vurdum suratına. ‘Ne vuruyorsun. Ben görmüyorum, kör oldum’ dedi. O zaman 112’yi aradım” diye konuştu.

RAKI BARDAKLARI HÂLÂ MASADA

Durgun’un 18 aydır Yüngeviş ile birlikte yaşadığı evde acı olayın izleri hâlâ duruyor. İki arkadaşın her gece birlikte rakı içtiği masada duran rakı bardakları ve bira şişeleri dikkat çekerken, Yüngeviş’i dün akşam saat 19.20 civarında hastaneye kaldırdıklarını anlatan Durgun, arkadaşının saat 19.40 civarında vefat ettiğini söyledi. Yüngeviş’in cenazesi yarın öğle namazının ardından defnedilecek.

MARKETLERE BASKIN

Öte yandan Mehmet Yılmaz Durgun’un sahte rakı aldıklarını söylediği marketlerden bazılarına gece geç saatlerde polisin baskın yaptığı, marketlerin kepenklerinin kapalı olduğu görüldü.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler