YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölüm orucuna İmralı'dan başlanmalı
Ölüm orucuna İmralı'dan başlanmalı
27 Ekim 2012 13:35
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, cezaevlerindeki PKK'lıların başlattığı ölüm oruçlarına ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, cezaevlerindeki PKK'lı teröristlerin ölüm oruçları ile Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmasının hedeflendiğini ifade ederek, "İç ve dış kamuoyunda yankı uyandırma gayreti içerisindeler" dedi. Bu tezgâhın çok iyi okunması gerektiğini vurgulayan Tayyar, "Eğer maksatları gerçekten tecrit iddiasının bertaraf edilmesi, ana dilde eğitim ise PKK'nın üst düzey yetkililerinin de ölüm orucuna başlaması gerekir. Ölüm orucuna başlanacaksa, İmralı'dan başlamalı" dedi.

Şamil Tayyar, cezaevlerindeki ölüm oruçlarından, terörle mücadelede atılan adımlara, Suriye meselesinden, yerel seçimlerde bazı bakanların büyükşehirlere aday olacağı söylentilerine ve yeni yerel yönetim kanunu hakkında birçok konuyu değerlendirdi. Ölüm oruçları ile Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmasının hedeflendiğini ifade eden Tayyar, bu fikirden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Tayyar, "PKK kış ayına girerken hem eylem yapabilme kabiliyetinin sınırlandığı, hem ağır kayıplar verdiği bir dönemde yeni bir taktikle hem hükümeti köşeye sıkıştırmayı planlıyor, hem de iç ve dış kamuoyunda yankı uyandırma gayreti içerisinde. Bu çerçevede 53 cezaevinde 615 PKK'lı ölüm orucuna başladı. Ölüm oruçları tartışılıyor ve bunların bir an önce sonlandırılması gerekir." dedi. 

Cezaevlerinde bulunan PKK'lı hükümlülerin Abdullah Öcalan'ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanması ve anadil üzerindeki baskıların kaldırılması istemi başlatılan ölüm orucunun bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini belirten Şamil Tayyar, bu tezgâhın çok iyi okunması gerektiğini vurguladı. Maksatlarının gerçekten tecrit iddiasının bertaraf edilmesi, ana dilde eğitim ise PKK'nın üst düzey yetkililerinin de ölüm orucuna başlaması gerektiğini ifade eden Tayyar, bu sayede kamuoyunda da daha fazla yankı uyandırabileceklerini söyledi.

Tayyar, "615 PKK'lıyı değil, sadece Abdullah Öcalan İmralı'da ölüm orucuna başlasa daha fazla yankı uyandırırlar. Kamuoyu da bunu merak ediyor, niye Abdullah Öcalan, Selahattin Demirtaş veya Osman Baydemir gibi PKK ve BDP hareketinin öncü isimleri, lider kadroları ölüm orucuna başlamıyorlar. Ben inanıyorum ki Abdullah Öcalan ölüm orucuna başlasa kamuoyunda daha fazla ses getirir." diye konuştu. Cihan

Yeterki gebersinler....
 // yavuz Demirok
Daha iyi ya işte... besleyeceğimize geberip gitsinler. kendi kendilerine temizlik yapıyorlar. bundan daha iyisi varmı? Türkiye yi fazla sıkıştıramazlar. o zamana kadar hepside gebermiş olurlar. Eğer aklınız gücünüz yetiyorsa, BDP milletvekilleri sizde ölüm orucuna yatın. birilerini maşa olarak sürmek istemiyorsanız sizi de görelim....
28 Ekim 2012 06:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler