YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölüm namazda yakaladı
Ölüm namazda yakaladı
16 Ekim 2009 08:31
Ankara Yenimahalle'de yaşlı bir adam karşıdan karşıya geçerken otobüsün altında kaldı

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde sabah namaza gitmek için yolun karşısına geçmek isteyen yaşlı adam, belediye otobüsünün altında feci şekilde can verdi. Otobüsün altında sıkışan yaşlı adam, vatandaşların yardımıyla sıkıştığı yerden çıkarıldı. Bursa'dan yakınlarını ziyarete gelen yaşlı adamın torunu sinir krizleri geçirdi. Otobüs sürücüsü ise gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre kaza, Aydan Caddesi Şentepe Pazaryeri Camii önünde meydana geldi. Bursa'dan yakınlarını görmek için Başkent'e gelen 80 yaşındaki Dursun Uygur, sabah ezanının okunması sonrasında abdestini alarak yakınlarının evlerinin karşındaki camiye doğru yöneldi. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan Uygur'a, M. A.'nın kullandığı 06 BT 3776 plakalı İncirli-Ulus-Kızılay belediye otobüsü sert bir şekilde çarparak altına aldı. Yaşlı adamın otobüsün altında olduğunu fark etmeyen sürücü, yaklaşık 20 metre sürükledi. Sürücü çevredeki vatandaşların uyarısıyla durdu. Otobüsün tekerleri altında kalan sürücü için olay yerine ambulans ve itfaiye istendi. İtfaiye ekipleri gelmeden vatandaşların yardımıyla yaşlı adam, sıkıştığı otobüsün altından çıkarıldı. Kaza sonrası olay yerine gelen torunu ve bazı yakınları sinir krizleri geçirdi. Dedesinin takkesini bulunduğu yerden alarak saklayan torun, dakikalarca dedesinin cesedine bakıp gözyaşı döktü. Yaşlı adamdan geriye yola fırlayan ayakkabısı, kepi ve gözlüğü kaldı.
  

Camiye sabah namazı kılmak için çıkan Dursun Uygur'un cesedi cenaze aracıyla Onkoloji Hastanesi morguna kaldırıldı. Gözaltına alınan otobüs sürücüsü Metin A. ise ifadesi alınmak üzere Şentepe Polis Karakolu'na götürüldü. Cadde üzerinde daha öncede benzer kazaların olduğu bildirildi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler