YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü teröristin flash belleğinden çıkanlar şoke etti
DAEŞ'e karşı kayıpları artınca çareyi çocuk kaçırmakta bulan PKK'nın kirli yüzü, ölü ele geçirilen bir teröristin cebinden çıkan flash bellekteki fotoğraflarla tekrar ortaya çıktı.
Ölü teröristin flash belleğinden çıkanlar şoke etti
04 Temmuz 2015 / 10:35 Güncelleme: 04 Temmuz 2015 / 11:00

Yakın zamanda çekilmiş fotoğraflarda PKK kamplarındaki çocukların fazlalığı dikkat çekti. Bazı çocuklara boyları kadar uzunlukta silah taşıtıldığı, kızlara da dağda yemek ve ekmek yaptırıldığı görüldü. Çoğunluğu 13-15 yaşındaki çocukların yüzlerindeki endişe ve korku ise fotoğraflara yansıdı.

6 ayda 4 bin çocuk!

PKK son 6 ayda özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 4 bin çocuk ve genci kaçırdı, bunların yüzde 70'ini 15 yaşından küçükler oluşturuyor. Son iki yılda ise kaçırılan çocuk sayısı 6 bin 500'ü aştı. Kaçırılan ya da kandırılan bu gençlerin yüzde 90'ı ise öğrenci.

pkm-002.jpg

'Polis olacaksın' yalanı

MİT, jandarma ve polis istihbarat raporlarına göre "Özerk Kürdistan kurulacak, siz de polis olacaksınız" diye kandırılan ya da silah zoruyla kaçırılan çocuk ve gençler, Diyarbakır, Bingöl, Hakkâri ve Şırnak kırsalı ile Irak'taki kamplarda, 3-4 aylık eğitim aldıktan sonra Suriye'deki Rojava ve Kuzey Irak'taki Şengal bölgelerinde DAEŞ'e karşı cepheye sürüldü.

Geri dönüş yolu yok

Kandırılarak dağa çıkarılan çocuklar ve gençler PKK'ya katıldıktan sonra ortamın kendilerine bahsedilmediği gibi olduğunu görüyorlar. Terör örgütüne girdikten sonra pişmanlık duysalar bile geri dönüş imkansız hale geliyor.

Hayatlar bitiyor

Eğitim aldıktan sonra hayatlarında ilk kez silahla tanışan çocuklar ve gençler çok küçük yaşta hayatını kaybediyor. Aileleri de çocuklar- dan bir daha haber alamıyor.

ab1-001.jpg

SABAH

Devlet Ne İş Yapıyor
 // Bilal
Binlerce çocuk 4 Yıldır kaçırılıyor , peki devlet neden uyuyor , böyle bir güvenlik zaafı olabilirmi hiç , MİT ordu polis ne iş yapıyor....
04 Temmuz 2015 14:48
HÜKÜMET GÖREVE!!
 // Kara Murat
SON ZAMANLARDA MODA OLDU TSK İNTERNET SİTESİNDEN KENDİSİNE TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SALDIRILARINI YAYINLIYOR DEVLET GAZETELERDE MEDYADA PKK NIN MARİFETLERİNİ ANLATIYOR!! BENMİ MÜCADELE EDİP GEREGİNİ YAPACAGIM DİYE SORASIM GELİYOR.....
04 Temmuz 2015 Cumartesi 13:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler