YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü sayısı 127'ye yükseldi
Suriye'nin çeşitli kentlerinde yönetime bağlı ordu birliklerinin muhaliflere karşı düzenlediği operasyonlarda ölenlerin sayısının 127'ye yükseldiği bildirildi.
Ölü sayısı 127'ye yükseldi
01 Ekim 2012 / 09:44 Güncelleme: 01 Ekim 2012 / 09:45

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Örgütü(SNHR), güvenlik güçlerinin başkent Şam'ın bazı bölgelerine ağır silahlarla gerçekleştirdiği operasyonlarda 64, Deyru'z Zor kentinde 39, Halep'te 10, Humus, Dera, Hama ve İdlib'te 3'er ve kuzeydeki Haseke kentinde de 2 olmak üzere ülke genelindeki olaylarda ölü sayısının 127'ye çıktığını duyurdu.

Bu arada, güvenlik güçleri ile Şebbiha milislerinin Şam'ın Kadisiye bölgesinde boğazları kesilmek suretiyle çok sayıda kişiyi infaz ettiğini kaydeden Şam Haber Ağı (SNN), Kadisiye'de kaç kişinin infaz edildiğiyle ilgili bilgi vermeyerek kentin Duma, Haresta, Sebka, Seyide Zeynep, Kufr Batna ve Kalamun bölgelerinin, ordunun top ateşine maruz kaldığını bildirdi.

Halep'in birçok bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile nizami birlikler arasında sokak çatışmaları yaşandığını kaydeden SNN, kentin tarihi Halep Çarşısı'nda atılan havan mermisi sonucu yangın çıktığını ve dükkanları ahşap tarihi çarşıda onlarca dükkanın kül olduğunu belirtti.

Savaş uçaklarınca bombalanması ve taraflar arasında çıkan çatışmalardan dolayı Halep'in her kesiminde dumanların yükseldiğine işaret eden SNN, Lazkiye'nin Yayladağı yakınındaki Cebel el-Türkmen bölgesinde şiddetli şiddetli patlamaların meydana geldiğini aktardı.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA ise, güvenlik güçlerinin ülke genelinde düzenledikleri operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini duyurdu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler